Přidat odpověď
No jo, zase tu budou samé reakce ve stylu: kdepak, my čteme jen filozofické traktáty apod.
Zvláštní. Tak kde se třeba berou ty divačky Růžovek? Z čeho nabíhá vysoká sledovanost, když jsou všichni tak prudce intelektuální.
Jestli to není spíš navrch huj, vespod fuj. Většina se tváří, že nekouká na seriály, ale na dokumenty, nečte bulvár, má jen hodnotné záliby, pomáhá lidem v nouzi, stará se o své blížní...a z čeho se ten bulvár živí? z pár týpků?
A když se člověk ohlédne jak skvěle se k sobě lidi chovají i jen na ulici, nemluvě o rozpadlých rodinných vazbách a padesátiprocentní rozvodovosti - tak bude věřit ve smajlíky.
Obyčejný Čech víc než příbuzenstvo miluje své auto /je to symbol to, že "je někdo"/ a svého psa /na rozdíl od lidi neodporuje, stačí mu málo a o vztah k němu se není třeba moc starat/. O potřebné se lidi "starají" tím, že pošlou jednou za čas DMS na fond, ale ve skutečnosti neví, že se u sousedů týrá dítě nebo žena, případně totéž v příbuzenstvu. Nebo že soused-důchodce skomírá na samotu a potřeboval by lidské slovo.
Lidi se i v dějinách řezali jako koně, ale nikdy nebylo lidské odcizení tak hluboké, jako v dnešní době.
Pochopitelně tohle slyšet nechceme.
Římani neříkali jen O tempora, ó móres. Taky říkali:
A po nás potopa! v době, kdy jim barbaři už skoro bušili na brány. Jak dopadla Římská říše, která se taky rozložila zevnitř na opojení mocí a konzumem /nepřipomíná nám to něco?/, předpokládám, že všechny intelektuálky ví.
Předchozí