| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Neohrožený Mikeš

Stáňo,
já bych řekla, že je dost rozdíl ve strašení dětí reálnými věcmi, jako třeba že tomu, kdo se nemyje, budou ostatní říkat špindíra, protože smrdí. Je to s nadsázkou a přiměřeně věku, ale podstata je střízlivě reálná a zároveň dítě neoblbuješ nesmyslama, jen pohádkovou formou vysvětluješ, proč se má člověk mýt a k čemu hygiena je. (Dítě si může samo časem ověřit, že bezdomovci, co se nemyjou, tak opravdu smrdí :) a maminka mu nelhala.)
Přijde mi to smysluplnější, než říkat: "Kdo se nemyje, toho odnese čert". To považuju spíš za vyhrožování bez vysvětlení toho, k čemu je mytí dobrý a navíc dítě časem zjistí, že čerti nejsou a maminka ho šidila nepravdou. Sama jsi říkala, že čerta nepovažuješ za běžnou výchovnou metodu a použila jsi ho spíš ve stavu nejvyšší nouze, takže si nedělej hlavu, zdá se, že i Matýska vychováváš moc dobře, i když je to přírodní živel :) a z toho co jsi napsala mám dojem, že "neschopnej rodič" vypadá úplně jinak :).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.