| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vysněná holčička v pětatřiceti!

Jsem moc rada, ze tyhle diskuse existuji. Sice maji vetsinou podobny prubeh a po dnech a halde prispevku se stejne dojde k tomu, ze zadna univerzalni rada ci pristup neexistuje, ale cloveka to primeje zamyslet se nad svym vlastnim postojem a treba se i inspirovat.

Ja jsem taky ovlivnena vlastni zkusenosti. Uz jsem tu psala o tom, ze me mame zbabrali operaci patere tak, ze skoncila na voziku. Lido, ja jsem se skutecne vratila ze zahranici jen proto, abych se o ni postarala. Ne z povinnosti ci vdecnosti; proste jsem chtela a citila to tak. A citim to tak porad.

Porad se tu bavime o nasich rodicich a co bychom delali, kdyby se o sebe neumeli sami postarat. Myslim ale, ze tak trochu zalezi i na tom, co ti nasi rodice chteji, ne? Nejen na tom, co chceme my. Diskutovalo se tu o utirani zadku - nekteri lide si ten zadek chteji nechat utrit od "rodiny", protoze je jim to trapne vuci cizim, nekteri to maji opacne. Meli jsme na chalupe sousedy - parek neuveritelne milych starych lidi, kteri meli 3 deti. Kazde ze tri deti se o ne chtelo starat, vzit si je k sobe. Oni ale nechteli. Nyni ziji v dome s pecovatelskou sluzbou, jsou tam velice spokojeni a deti s vnoucaty za nimi jezdi. I ja to citim tak, ze bych se chtela postarat o svoje rodice az to jednou budou potrebovat. Pokud ale oni nebudou chtit? Prece je k tomu nebudu nutit nasilim;o)...jsou prece svepravni! Ja jednou po svych detech nebudu chtit, aby se o me staraly, i kdyz ony treba chtit budou.

Mluvilo se tu take o tom, ze tem "hodnym a slusnym" rodicum to bude trapne, aby jim deti utiraly ten zadek. Jenze ja si myslim, ze to vzdycky bude tak, ze hodne a slusne deti se budou chtit o sve rodice postarat (Liza) a hodni a slusni rodice nebudou chtit, aby se o ne jejich deti staraly (Lida).Tady se momentalne smesuji pristupy ze dvou ruznych uhlu pohledu - Lida mluvi o tom, ze nebude od svych deti chtit/ocekavat, aby se o ni staraly, Liza zase, ze se rada postara o svoje nemocne rodice. Vite, holky, mluvite o stejne veci, jenze z ruzneho uhlu pohledu - Lido - nechtela by ses i ty postarat o sve nemocne rodice? Nebo - Lizo - chces/ocekavas od svych deti, ze se o tebe jednou postaraji?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.