Přidat odpověď
Raduno, tohle zrovna nevidím ideálně, protože většina takových organizací klade na své zaměstnance relativně vysoké požadavky, tedy na ty kvalifikované, ale stát by mohl vytvořit skupiny lidí, kteří by byli placeni státem a pro podnikatele by se tímto způsobem mohl vytvořit prostor pro najímání lidí na krátkodobé práce.
Ti lidé by získali potřebnou jistotu a podnikatelé možnost najímat si lidi, které si nemohou dovolit dlouhodobě zaměstnávat. Navíc by to pomohlo přesunout lidi z výroby do služeb.
Tím by se navíc eliminovala možnost zneužívání pracovní síly, což se často stává u různých agentur a docela dobře by to odlišilo ty, kteří pracovat skutečně nechtějí.
Pak by bylo možné nastolit nějaké pevné podmínky i pro ty, kteří zkrátka pracovat opravdu nechtějí a nebudou a zajistit jim základní, pevně dané podmínky pro život.
Byla by tu zajištěna alespoň částečná návratnost, protože najímání těchto pracovníků by pochopitelně nemuselo a ani nemělo být zadarmo, tohle stát zase dotovat nemusí. Možná by to bylo dokonce i výnosné. Tedy časem.
Zřejmě to i výnosné je - pro některé agentury, proč by to nemohl zajišťovat stát? Samozřejmě základem je dobrovolná účast v tomto projektu.
Nic není neřešitelné, jen se musí chtít a musí se chtít ve prospěch státu i zaměstnanců, ne ve prospěch dalších penězchtivých z řad různých přítelíčků. Tím by se taky práce "na černo" z velké části mohla zlegalizovat, to, co se vlastně děje, by bylo přijato jako norma a pod kontrolou. Tedy pod takovou kontrolou, jakou stát vykonávat má - ne nad životy lidí, ale nad patřičnými odvody, danými zákonem.
Předchozí