| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Mluvit jako žena!

Já v tom nevidím ani problém generační, ani sociální, ani si nemyslím, že by to byla snaha vyrovnat se mužům. Silné řeči v pubertě jsou znakem nezralosti - taky jsem měla slovník kanálový a nebudem si nalhávat, že takovou slovní zásobu nemá většina pubescentů. To, že "pičovole" nikomu na dospělosti ani na půvabu nepřidá, pozná průměrný jedinec poměrně záhy - za uvozovkový výraz se omlouvám, snad touto citací nebudu označena za dlaždiče ze 4 cenové...Pokud mluví vulgárně člověk dospělý (je jedno, jestli vzdělaný, nevzdělaný, muž, žena), je to projevem bud slabosti (at momentální, či neustálé), nebo inteligence houpacího koně. Jen je mi podivné, že autora zaráží, že takto mluví i ženy - proč mu nepřijde divné, když nadává muž? V čem je sprostá ženská horší, než sprostý chlap? Proč je článek koncipován ve stylu "ženy nadávají a to je špatné, u mužů je to společensky únosné"? nebudu popírat, že mě škatulkování žen do pozice "něžná, citlivá, kultivovaná" dráždí, stejně jako mě rozladí pranýřování toho, že ženy mluví nehezky, kdežto u mužů je to jaksi tolerováno. Kanálový slovník je trapný, a je jedno, používá-li ho muž, nebo žena. I když - nepřejte si slyšet, jaké výrazy ze mě padaly při rovnání tříštivé zlomeniny a ani při porodu jsem nebyla ani zdaleka kultivovaná :-)

eliška

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.