Přidat odpověď
Tohle je vše pravda, za plnoletého studenta rodiče nerozhodují. Jenže sám pamatuji, že v reálu to bylo jinak. Na sš dál schůzky pro rodiče, kde učitelé sdělovali prospěch ap. Škola jednala s rodiči, ne s žáky, kde šlo o důležité věci. Navzdory plnoletosti.
Jistě, lze trvat, že jsem plnoletá a žádné podpisy od rodičů dávat nebudu, že to budu podpisovat sama ap. Jenže pak škola s takovou či takovým žákem zatočí. S rodiči přestane jednat, na což má právo. A s žákem vymete. Na rodiče si přece jen tak nedovolí. Např. u omluvenek to na některých sš skutečně funguje tak, že do 18 let kratší (což bývá i definováno, např. jeden či dva dny) smí omluvit rodiče, delší jedině lékař. Po dosažení plnoletosti pak - ne žák sám sobě, ale jedině od lékaře. Na to škola plné právo má. Ani pracující dospělí si nepíšou sami neschopenky, že.
Na vš to je jiné, tam s člověkem jednají jako s dospělým, respektují ho. A rodiči by nejednali, případně jen ze slušnosti, ale nebrali by to jako závazné.
Doporučil bych postupovat s citem. Třeba tu námitku o plnoletosti uplatnit, ale citlivě. A neuplatňovat to vždy a za každou cenu, ale jen pro situaci, kde to vyloženě potřebuju. Jinak to nechávat na té zaběhlé praxi podpisů od rodičů.
Předchozí