| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rozumím ti, že jsi zdeptaná. Ale napíšu ti pohled z druhé strany. Pracovala jsem ve státní správě 15 let. V posledních pár letech mi vedení co půl roku posílalo nějaké stážisty. I to moje vedení v tom bylo nevinně, prostě na krajské správě slíbili, že si x stážistů rozdělí po odděleních a pak nám je bezhlavě strkali do kanceláří. Nevím, co těm stážistům naslibovali na úřadu práce, nebo během kurzu, který praxi předcházel. Ale pracovní místo jim nikdo slíbit skutečně nemohl. Už když přišli, věděli jsme všichni, že jsou tam jen aby si odkroutili praxi. Žádný důležitý úkol jsem jim zadat nemohla, protože bych si jen přidělávala práci následnou kontrolou. A na to jsem čas prostě neměla. Sotva jsem stíhala svoje věci. Takže jedna stážistka se vyloženě věnovala půl roku třídění pošty, evidenci, lepení obálek a odesílání. Od začátku jsme se domluvily, že si má cestou na poštu nakoupit (máma od rodiny to byla) a nijak se nehonit protože já se jí nemůžu věnovat. Zbytek pracovní doby kopírovala, zakládala apod. A stejně jsem to musela namátkově kontrolovat.
Moji šéfové se o stážisty kromě ranního pozdravu nikdy víc nezajímali. Jen si napsali do kalendáře kdy přijde a kdy u nás končí. A splněno.
Z úřadu práce jsme nedostali žádné informace, jen chtěli razítko a docházkový list poctivě vyplněný. Takže je to podvod nebo ne? Pro některé to byla vyloženě ztráta času, ale jak píše zakladatelka, vzdát to nemohli, museli by si kurz doplatit.
Stážistům jsme poskytli slušné zacházení, to bylo tak všechno. Na víc nebyl čas ani síly. Za sebe můžu říct, že jsem se s nima vždycky snažila dobře vyjít. Možná v jiných úřadech je něco potřebného naučili a byla pro ně praxe fakt přínosem. Od začátku jsme ale vždycky s každým stážistou věděli, že za pár měsíců odchází pryč, takže učit ho pracovat v interním programu apod. skutečně nemělo smysl. A nebyli na to ani lidi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.