| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mne velice blízka osoba porodila mrtve dítko (svoje prvé). V nemocnici. A zomrelo vinou lekára.

Týždeň predtým (to už bola v deviatom mesiaci) bola v nemocnici na pohotovosti, že je jej veľmi zle. Ozvy dítka boli minimálne, na pohotovosti povedali, že sa má pripraviť, že jej porod už vyvolajú. Dostavil sa lekár "odborník" z oddelenia. Dal jej lieky a poslal ju domov, že rodiť nebude - kontrola o týždeň. Týždeň sa trápila (doverovala lekárovi), potom boli na kontrole a naraz stresy. Dítko už bolo mrtve. Udusilo sa pupečnou šnúrou, ktorá bola už omotaná vtedy, keď tam šla prvý krát.

Musela ho samozrejme prirodzene porodiť:-( Žalovali nemocnicu, toho doktora. V tichosti sa na kauzu zabudlo:-(

Má jednoho syna potom. Viac detí už nie.

Ja som rodila obe deti v porodnici. Ale dofrčala som s porodným plánom a psychicky pripravená. Samozrejme, že som - i na papieri! v pláne - napísala, že v prípade komplikácií ať jednajú, jak uznajú za vhodné. Ale inak, mala som tam jasné predstavy.

Prvý porod - Frýdek-Místek - dodržali všetko, nestresovali ma, porod prebehol ukážkovo, zasahovali naozaj minimálne.

Druhý porod - Karviná - skoro sa potentovali, že mám nejaký porodný plán. Setra po mne hulákala, že jej neodpovedám do dotazníku zrovna vo chvili, keď som mala kontrakcie. Bránila som sa, že jej odpoviem v prestávke medzi kontrakciami - sestra sklapla. Nechali ma na monitore dlhšie, než bolo treba. Pýtala som sa, či sú komplikácie, prý ne. Tak som si "vyřvala", aby ma nechali chodiť, ja proste rodím vestoje. Nakoniec ma z monitoru museli pustiť. Porodila som znovu ukážovo, nakoniec teda dle seba.

Tretie neplánujem. Ale keby som plánovala, plánovala by som domáci porod:-) Alebo aspoň ambulantný:-) keby to bolo nutné:-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.