| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Obecně vzato, co, co považujeme za obtěžující, řadíme do kategorie práce, to, co nás baví, řadíme do kategorie zábava.
Pak tu ještě máme dělení podle odměny, pokud je odměna finanční, je to práce, pokud je odměnou dobrý pocit, je to zábava.

Nějak ubývá lidí, kteří měli obojí, jak finanční odměnu, tak pocit uspokojení z práce. To je dost škoda, takoví lidé jsou výkonnější. Zřejmě to zaměstnavatelé nečtou a z práce dělají lidem nekonečný "vopruz". Zajímalo by mně, jestli tím uspokojují nějakou vlastní nedostatečnost, nebo jen nečtou základy personalistiky.

Také přestává fungovat ta vnucená spojka, že bez práce je člověk poněkud méněcenný, to je taková hezká ideologická formulka, ale nelze ji aplikovat donekonečna, časem se přežije, protože je nesmyslná, hodnota jedince se nemůže odvíjet od toho, jestli mu někdo milostivě přidělí nějakou otročinu.

Navíc - práce prostě není dost pro všechny, takže stejně nezbude, než to zařadit do projektu jako určitý daný fakt, ne jako ideologickou vznešenou myšlenku o lenosti a neochotě pracovat.

Já si dovedu představit obojí a bez potíží využiju toho, co je pro mně v tu chvíli výhodnější, nebo přínosnější.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.