Jistěže. v ČR je prenatální diagnostika rozšířenější. Lze spekulovat spíše filosoficky, proč je britská a česká společnost odlišně nastavená. Každopádně je to tak, že v Británii je častější rozhodnutí si dítě s postižením ponechat.
V ČR je situace jiná, rodiny v ČR si téměř nikdy dítě s prenatálně prokázaným postižením nechat nechtějí a chtějí riziko i předem častěji znát.
Výsledkem je to, že v Británii se rodí (když mluvíme o m.Down, ale samozřejmě se to týká i jiných) dítě s Downovým syndromem cca 1:1000 novorozenců. V ČR je to 1:2500 novorozenců.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.