| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A nechtěla jsem bejt jedovatá, promiň. Hele, každopádně, psycholog nebo psychiatr (ale v první fázi spíš psycholog) s tebou především udělá důkladnej anamnestickej dotazník, tak si na to rozmysli všechny zvláštnosti, které jsi u dítěte zaznamenala v průběhu vývoje, všechno, co ti připadá nebo připadalo zvláštní, neobvyklé nebo to působilo problémy. A taky rodinnou anamnézu, průběh porodu, prodělané nemoci, kdy začalo chodit, mluvit, ukazovat, prostě kdeco). Pak by ses měla dozvědět, jestli je to opravdu mimo normu, a nechat si doporučit, co byste měli dělat, aby se to zlepšilo. Můžou vám doporučit úpravdu denního režimu, určitý způsob, jak přistupovat k řešení konfliktů, cvičení motoriky, podle toho, co má dítě za problém.
A s těmi léky - podle mě hodně záleží na míře problému. Jestli se dají problémové situace řešit trpělivostí, změnou přístupu, odměnami atd. (v podstatě kognitivně-behaviorálním přístupem), tak je to podle mě lepší než léky. Jestli dítě např. vyhodili ze tří mateřských školek a není velká naděje, že by nějak příčetně fungovalo na ZŠ, pak může být dočasný nasazení léků způsob, jak mu usnadnit přechod na jiný režim a pomoct mu zapojit se do normálního dětského života. Čistě to "povídání", což je vpodstatě psychoanalytickej přístup, se u dětí moc často nepoužívá - tam je jaksi podstatný, aby byl pacient ochotnej mluvit, a děti někdy prostě nespolupracujou. Snad ti to pomůže.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.