| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taky Tě chápu. Představa přestěhování do jiné země - to i země, kde se dorozumím a mám ji ráda a dokonce i v situaci, kdy bych tam pěknou pracovní nabídku měla i já, me prostě vůbec neláká.
Já to tu prostě a jednoduše mám ráda.
Uměla bych si představit časově omezený pobyt (to už jsem absolvovala dvakrát, byť tedy ještě bez rodiny, a bylo to super), ale je fakt, že i když jsem byla na super prcovišti, všichni fajn, z ČR za mnou přijel návštěvy mých blízkých... tak se mi prostě stýsaklo po místě, kde mám hluboké kořeny a fakt, jsem tu prostě ráda, mám ráda Cěchy a netoužím žít jinde ani za cenu finančních či sociálních výhod.

Na Tvém místě by se mi nechtělo. Kam do Německa by manžel chtěl? Podobnou situaci řešili edni naši kamarádopříbuzní (nějaká pokrevní vazba tam je, ale už sama nevím, jaké koleno) tak, že lékař (v jejich případě to je žena) byla přes týden v Německu, měli dvě domácnosti a manžel podle potřeby a chuti byl buď v ČR, nebo v Německu. Děti zůstaly ve škole v ČR, ale za mámou jezdily každou chvíli (byly už velké, kolem 15). Ale ona byla kousek za hranicemi, asi 30 km, takže to měli fakt blízko. Jiná profese by mohla asi i dojíždět z ČR, ale zrovna lékař teda moc nemůže, proto ona tam byla celý týden.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.