| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Mluvit jako žena!

Tak tedy pokud tu někdo tvrdí, něco ve smyslu "...sprostě se mluvilo vždycky a mluvit bude a nic se v této věci nezměnilo....", tak asi žijeme na jiné planetě. Je mi 40 let (to jen na upřesnění jakéhosi "generačního zařazení") a rozhodně netvrdím, že jsem v období puberty nikdy nepoužila hrubé slovo. ALE použila jsem ho maximálně mezi svými vrstevníky a musela jsem si být jistá, že mně neuslyší rodiče či učitel. Protože tyto výrazy byly brány jako nepatřičné a jejich používání pranýřováno, vytýkáno či dokonce postihováno...... Kdežto dnes se takto baví děti a mládež (a je mi jedno zda kluci či holky) naprosto normálně a mám dojem, že ne proto, že by dokazovali jak jsou "již velcí", ale jednoduše proto, že tento slovník patři k jejich běžnému výrazivu a snad ani jiný neznají. Nejhorší pro mne je, že takto nehovoří jen tito "puboši", ale i mladé maminky. Není vzácné vidět manžele, jdoucí po ulici se svými dětmi ve věku cca 3 a 5 let a slyšet jejich dialog (proím skutečně vyslechnuto, pokouším se o doslovnou citaci :-D ): "...To víš, ten vedoucí mně tak nas..., tak jsem mu řekl, ať jde do pr.... a nes... mně. Co si kur... myslí, že jsu nějaká pi.. a že se mnou bude takto vymr.....?" A manželka mu na to láskyplně odvětí: "To víš, vys.. se na něho, vole, ten může být kur.. rád, že jsi mu s tím ještě nepraštil. Honzíku (to bylo na dítě, které se opozdilo), kde se kur.. couráš, vždyť nám ten zas.... autobus ujede. A já se na to vys...., abych se vám potom dělala s večeří, jsetli do pr.... přijedeme domů až v osm."
Bohudík šla tato milá mladá rodinka na jinou linku autobusu, takže jsem ta láskyplná slova nemusela poslouchat ještě dalších 30 minut cesty domů. Pravda, asi bych svůj slovník obohatila ještě o nějaké další výrazy, ale fakt nemusím mít všechno....
A hlavně mně zajímá, jaká slůvka tato dítka začínají žvatlat. U nás doma to bylo mám, tát a baf baf. v této rodině bych očekávala vole, kur.. a do pr.... A z toho je mi smutno.......
Simča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.