| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na administrativní pozice se hlásí tolik uchazečů, že výběr je spíše loterie, řekla bych. Navíc si myslím, že dnes je hodně uchazečů, kteří mají o místo zájem, schopno požadovanou práci vykonávat na dobré úrovni. Dříve to podle mne tak nebylo, protože byl větší počet pracovních míst, asi větší dobrovolná fluktuace a zaměstnavatelé si nemohli tolik vybírat. Já mám zkušenost, že firmy hledají často "levné" zaměstnance. Jejich nároky na uchazeče rostou, ale mzdové ohodnocení je nižší a nižší...Stačí se podívat na jobs.cz, kde jsou někdy uváděny platy. Je to úplně něco jiného než před ca. 10 lety.
Dobrá je i otázka o představě platu. Ne, že by firmy napsali, kolik za danou pozici nabízejí, ale čekají, zda si někdo náhodou neřekne méně, než jsou ochotny nabídnout. Takže jaká je vaše platová představa a jaká je částka, pod kterou byste již nešel...S tím jsem se setkala také. Jenže dnes firmy nabízejí tak málo, že méně než je jejich představa si už člověk řekne málokdy...
Chtěla bych se Vás zeptat, jako personalistky, jak vidíte následujicí situaci. Jestli stejně jako já. Při vysoké nezaměstnanosti člověk nemá šanci najít jinou práci než právě tu, kterou zrovna dělá nebo dělal, protože při vysoké nezaměstnanosti budou vždy uchazeči s praxí v oboru - tím nemyslím ještě v úzké části oboru. Pokud je například ekonom nezaměstnaný, tak v podstatě nemá šanci změnit obor nebo se rekvalifikovat, protože rekvalifikace bude při malé praxi a velkému počtu konkurujicích uchazečů s praxí nedostatečná. Čili člověk je nucen setrvávat vesměs pouze u činnosti, kterou již dělal, což je problematické. To mi vadí nejvíce, pracovní trh není v tomto flexibilní, nikdo nechce nikoho zaučovat a hledá vždy člověka, který dělal téměr na 100% v dané pracovní pozici. Dokonce už to specifikují i tak, např. u ekonomických pozic, že nestačí jen praxe v oboru, ale ještě například v bankovní instutici. Tudíž pokud jste danou pozici vykonávali např. ve výrobní firmě, je těžké se dostat do bankovní instituce a naopak. Přijde mi, že pracovní trh je hodně uzavřený.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.