| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Děkuji za odpověď. Moc nerozumím zařazování zaměstnanců do tříd a nediskriminace. Platy jsou přece smluvní, musí se akorát vyplácet alespoň minimální mzda...Myslela jste to asi tak, že v rámci firmy se zaměstnanci zařazují do tříd a tam mají nějaké minimální mzdy? Já jsem se s tím tedy nesetkala. To snad platí ve státní správě, ale v soukromé firmě?
Ještě bych se chtěla zeptat, jak je to s lidmi nad 45 let, je to pravda, že zaměstnavetelé tito lidi už nechtějí a preferují mladší - nemám na mysli dělnické profese, ale vysokoškolské. Hodněkrát jsem slyšela nebo četla, že osoba pracující na vedoucí nebo kvalifikované pozici s VŠ nemohla po 50 roku najít už žádné zaměstnání, natož s takovým platem, na jaký byla zvyklá.
Také si myslím, že pokud VŠ sníží své nároky, jak se radí starším pracovníkům, tak nemá šanci umístit se na nižších pozicích, neboť bude označen za překvalifikovaného (za tím se spíše skrývý "starého"). Myslíte si, že pokud VŠ ztratí kolem 50 let práci, tak se může umístit na manuálních pozicích, ve skladě, v call centru apod., když před tím tuto práci nedělal, ale má vyšší kvalifikaci. Domnívám se, že to je problém starších kvalifikovaných lidí, kteří by ty nižší pozice byli ochotni dělat, ale zaměstnavatel si řekne, to není pro ně, budou hledat lepší a proč bych je měl brát, když se mi hlásí spousta jiných, kterým bude tato práce stačit...
Můj známý pracoval jako překladatel v Bruselu a v ČR zkoušel různé jiné pozice v zahraničním obchodu, v logistice s využitím jazyků. Práci by zvládl, ale byl odmítán z důvodu, že když měl tak významné místo, tak jsou tyto pozice pro něj málo a dostával otázky, jestli by ho to opravdu zajímalo a proč se na takové místo se svoji praxí vůbec hlásí...Přitom je snad logické, že v ČR asi místo jako měl v Bruselu nezíská, tak se snad musí hlásit na jiné pozice...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.