| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nechci se teda přít, možná jde zatím jen o záměr, ale podle mně "neplacená" práce u nás dle současné legislativy není snad myslím možná. Dle zákoníku práce je to podle mně nelegální. Nevím teda na základě jaké smlouvy ti stážisté pak pracují, toto jsem zatím nikdy neřešila.

Nicméně když vezmu všechny ty kontroly co chodí a hlídají práci "na černo". Minimálně sociálka by hned na to vlítla a chtěla svoje odvody. Zrovna nedávno nám nějaké kontrola ve firmě probrala všechny lidi co se tam zrovna vyskytovali a chtěli vědět co tam dělají, vidět pracovní smlouvy, zda jsou hlášení na sociálce atd. Nevím teda jak bych vysvětlovala že tam někdo pracuje zadara. Je teda fakt že netusím tedy na základě jaké smlouvy se tak děje, pokud se tak u nás děje.

To že stát bude přispívat absolventům žádná novinka není, bylo to tu už v minulosti co pamatuju min. 2x. Bylo to i v souvislosti s tím, že absolventům se min. 2 roky nesměla dát výpověď, což motivaci zaměstnavatelů je zaměstnat dost snižovalo.

Tehdy to bylo tak, že ti lidé byli normálně zaměstnaní na prac.smlouvu, brali mzdu od zaměstnavatele, a pouze dle vykazování úřadu práce na ně stát zaměstnavateli po určitou dobu poskytoval dotaci. Dokonce mám dojem že jednu dobu se ta dotace i zdaňovala (jako příjem zaměstnavatele).

Ale bylo to výhodné, protože si zaměstnavatel mohl lidi vyzkoušet a vychovat. Na tom mi nic dovného nepřijde. Ono taky ta ochrana absolventů že je 2 roky nikdo nemohl propustit způsobovala aspíše jejich nezaměstnatelnost ....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.