Přidat odpověď
"Není problém,že by si nehledali práci,není práce pro tolik lidí,pochopte už to. "
No, víte, dá se to uznat jako fakt, pochopit se to dá různě. Jistě z toho nemá nikdo ani radost ani užitek a soudný ví, že to bude stát spousty peněz, vybranýchod plátců daně, pěnez, které budou někde chybět. Soudný tedy ví, že by bylo dobré, aby ta práce někde byla, a to za odměnu, která by k ní aspoň trochu motivovala. To ale zavdává otázku kdo tu práci má shánět. Majitel dolu není k ničemu takovému povinován a kdyby se na tom podílel, byl by to pochvaly a uznání hodná počin. Když se na tom podílet nebude, není co mu vytýkat.Soudný se ale ptá státu proč se onoho majetku zbavil, proč za pár šupů prodal - "zprivatisoval" - své nerostné bohatství. A jak opatřil tu prodejní smlouvu, s jakými závazky smluvně spojil nabytí majetku.
Je nejspíše na státu, aby pomohl lidem bez práce. V ohledu na specificitu hornických profesí bude nejspíše nezbytné umožnit dosti lidem rekvalifikaci. Možná by bylo vhodné vytvořit nějaké výhodné podmínky pro start do soukromých podnikání těch z nich, kteří se k tomu rozhodnou, případně pro podnikatele, kteří jim nabídnou zaměstnání.
Nic není zdarma, ani náprava chyb. Politikové, kteří stojí v čele státu, nenesou hmotnou odpovědnost za svá rozhodnutí. Jejich chyby platí nebo je pociťuje vědomě či nevědomě jako újmu každý občan. Omyl je nejplodnější věcí na světě, akorát aby nesl ovoce musí být poznán. To ovšem politikové nedovedou, takže chybování porkačuje.
Nepodařilo se prosadit odklad termínu čerpání peněz z EU (výjimku si prosadily jen dva státy) a tak ČR přijde o desítky miliard, protože liknavostí, šlendriánem a diletantžstvím politiků a státních úředníků nezvládla za dlouhou dobu projekty, na kterých by EU finančně participovala. A nikdo na to nic. Co celou věčnost dělaly vlády a ministerstva pro místní rozvoj s armádami lidí kolem, placených z peněz daňových poplatníků proto, aby zajišťovaly blaho obce a národa ? Tak dlouho čekaly na prebendy, až jsme zůstali všichni bez dotací ? Kteří to byli ti, co stáli v čele státu natolik pitomého, že nedokázal vzít co mu bylo nabízeno ? Kde berou tu oddvahu, ba co dím odvahu, drzost převelikou, že dokážou znovu a furt dokola kandidovat, aby byli zvoleni do těchže posic ? Někteří tam straší už celá desetiletí (jakkoli se zprvu vysmívali komunuistům, že jejich posty byly dořivotní ) a furt to samé, aféry, diletanství, šlendrián, zhůvěřilé podvody v rouše legálním, odhlasované vyšší platy v době, kdy ostatním se ubírá. Darební ničemové to jsou, jimž prospěch vlasti je cizí a prospěch vlastní na prvním místě. A ta sebranka má tolika nepokory, že si troufne apelovat na voliče, že každá její část, leví pravá střední či jaká, je to jediné pravé ořechové.
Ex fructu arbor cognoscitur. Jejich ovocem je hniloba a je jen na voličích, aby to poznali a polali tu bandu k šípku. Jenže voliči dají většinově na guláše slibů zapotými doušky apriorní náklonnosti. A tak holt nezbude jim než čekat pokračování frašky politických byznysů v podobě ne dvou, ale tisíců sedmiček, protože to je, oč rěm prevítlům jde. Je to politický deal, jak pravili ministr Kalousek¨a premiér Nečas. Pro své soukmenovce trafiky a padáky ve zlatě, pro národ odříkání, utahování opasků, starosti a možná trochu her pochybné hodnoty. Zpustošená po nich země, z níž ční části majetků soukromých, co tu aspoň zůstaly na rozdíl od těch vykradených, co obohatily ostrovy panenské, kajmanské, cyprus a neznámé krajiny. Tak jupřímně to mysleli a myslí nadále.
Předchozí