| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myslím že by to obecně nemělo být v rozporu s jakýmisi dobrými mravy.
Tzn. opravdu vysoké odměny (myslím teďs řádově stotisíce měsíčně) pro vedení státních ZTRÁTOVÝCH podniků, zejména pokud se za aktuálního vedení situace spíše zhoršuje...to tedy nevím.
Pokud exekutor, advokát půjde vymáhat nezaplacený poplatek v desetikorunách až stokorunách a bude pro sebe žádat tisíce navíc, není to OK. Pokud se ptáš na racionální odměnu...řekněme co je teď, třeba za sloučení 2 exekucí 10tis a 5tis odměna 1500 zcela OK - ovšem třeba 10tis jen na odměně by mi teda OK nepřišlo. Nebo odměna za miniaturní dluh mnohem vyšší než dluh samotný... Ptž to už je uvrhávání dlužníka do ještě horší situace. Nemluvě o tom, že část se řeší bez předžalobní výzvy - to se mi nelíbí. Já mít někde něco zapomenuto, tak teda zaplatím obratem - byli jsme v situaci, kdy nám změnili zálohy na vodu - my to nezaregistrovali (dopis od nich nepřišel, nebo jsme ho někde zašantročili a další jsme považovali za reklamu, která v té době chodila taky v obálkách od nich), najednou byl nedoplatek a už vyhrožovali odpojením. Nakonec jsme si teda všimli, bo poslali doporučený dopis - takže jsme ihned (ehm doslova) zaplatili a trvalé příkazy opravili. Už nás ale mohl nějaký vykuk ždímat. Nebo snaha vyinkasovat již promlčené záležitosti... Zinkasování dlužníka, který má a prostě zaplatit nechce - zcela OK.
Ad bankéři...njn ti co rozjeli krizi byli přesně ti, co chtěli odměny a rizikově investovali, případně ještě výslekdy práce si cucali z prstu ~2~. Nicmnéně banky jsou soukromé subjekty... Pravda, v zahr. se obvykle takových poplatků jako zde neplatí, takže ony ty banky přecejen krapet vysávají lidi. Ale je kam uéct (k bezpoplatkovým), takže kdo chce platit, nechť platí a ty platy jim tam uhradí ~d~.

Plně ctím, pokud někdo něco umí, něco vyrábí nebo řídí - zejména něco, co je specifické a neumí každý - a dělá to dobře, ať má opravdu pořádnou odměnu.
Takže mě nepobuřuje platba v pohř. ústavu, ani třeba realiťákovi - ono se dnes těch nemovitostí za 3 návštěvy dle mého moc neprodá. A za sehnání klienta na něco, co mi tu "leží" rok jsme zaplatili celkem rádi. A nakonec - každý může přece zkusit prodat sám. A pak je to o volbě - provize je prostě nákup služby, ale nikdo není nucen ji využít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.