| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, to je právě ten nesmysl, co podporují ta média a rétorika. To je ten populismus "hurá zpráv"

Já vidím do advokacie, že... Např. jsem před mateřskou vymáhala pohledávky pro jednu firmu (normální českou malou firmu, která dodává zboží jiným podnikatelům na faktury). Poté, co jim jednatel psal tak 2x a telefonoval několikrát, že za zboží, které převzali, nezaplatili, dal to mě. Já jsem jim psala dopis "s advokátní hlavičkou"-předžalobní výzvu. Dluh třeba 8.000,- Kč, náklady jsem požadovala 1.526,- Kč (1.500 Kč paušál, 26 Kč za doporučený dopis). 80% nezaplatilo dluh, 30% z toho se aspoň ozvalo a požádalo o splátky (vždy jsme vyhověli), 20% zaplatilo. Tj. dobřře 50% lidí nezaplatilo, nijak nereagovalo, ačkoli mají mailovku, telefon, adresu ve výzvě - taky se mohli spojit přímo s tím dodavatelem.
Takže byli zažalovaní a ano, po staru náklady řízení dělali třeba 6.900,- Kč nebo 9.900,- Kč, které přiznával tenkrát soud a ten člověk (dlužník) to musel zaplatit navíc. Kvůli s prominutím pár korunám. Teď teda po zrušení vyhlášky ústavním soudem je to míň.
Za nemravné to nepovažuju. Nemá co odebírat zboží, když to nemůže zaplatit. Má komunikovat a aspoň splácet. Jo, byly to relativně snadno vydělané peníze, ale taky nemáš žádnou jistotu, že i přiznané náklady ten dlužník zaplatí. Navíc díky tomu, že na něčem líp vyděláš, můžeš vzít třeba dlouhodobý případ o zvýšení výživného, kde těžko po matce, která chce zvýšit o 1.500,- Kč výživné, budeš jí za třeba 20 hodin práce účtovat 20.000,- Kč, že...

U těch exekutorů je to podobné - min. odměna jsou 4.500,- Kč a 3.000,- Kč paušál na náklady, protože exekutor prověřuje dlužníka, píše dopisy, vede agendu, platí zaměstnance atd. bez ohledu na to, jestli vymáhá 2 miln Kč nebo 5.000,- Kč. Jistě, zdá se to nepřiměřené, ale tu práci s tím má a že dlužník dluhy neplatí je ten základní problém. Kurnik, když dlužím teda jen pár stovek, tak to mám radši zaplatit a nenechat to dojít tak daleko, ne?

P.S. mluvím o průměrných právnících, nezpochybňuju, že jsou i neetické firmy, které se výslovně živí zkupováním malých pohledávek, ale průměrný advokát dělá všemožnou práci a rychlé malé plaťáky je jen část jeho agendy.

To je jako když děláte taxikáře, jeden nějakého zákazníka "okrade" a na televizi nova pak slyšíte, jací jsou ti taxikáři hnusáci, zloději a vydřiduši, jak odírají turisty atd. a pak se do vás každý začne navážet.
Nebo když máte pohřební službu a někde se provalí, že neeticky vnucuje své služby třeba přímo v nemocnici atd, a jen proto, že máte pohřební službu jste za kdovíjakou hyenu.

Tj. jedna firma z VAšeho oboru, takhle veřejně propraná, díky síle veřejného mínění, které si udělá jednoznačný názor, dokáže vážně poškodit i vás. A ted nemluvím jen za svou profesi (advokáti byli vždy považovaní za gaunery, to není otázka poslední doby), prostě mám poslední dobou pocit, že hledat špatné na jakékoli (vydělávající)profesi, je móda.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.