Přidat odpověď
Jedna věc je otázka právní a jedna lidská.
Z hlediska právního ti to nejlíp vysvětlí tvá právnička, která situaci podrobně zná, protože doteď teda nejste rozvedení a dohoda o zúženní SJM nemá vůči věřitelům obecně dopad a obecně ji nerespektují ani exekutoři, takže si nejdřív ujasni, za co z "jeho" dluhů odpovídáš i ty, protože právně to patří do SJM.
Výživné manžela je do rozvodu zásadně možné, proto bych se nejdřív spíš soustředila na to,aby rozvod byl co nejdřív. Výživnné rozvedeného manžela podle mě nemá šanci dostat.
Až už se bude jednat skutečně jen o "jeho" život a "jeho dluhy" (nikoli dluhy udělané jím za trvání manželství, které jsou bohužel i tvoje), pak doporučuju nepomáhat finančně. Můžeš pomáhat jinak - radou, nasměrováním, tipem na zaměstnání a tak, ale určitě ne lít do něj peníze, to je investice nevratná,zbytečná a hloupá. Když by pak už měl sám snahu posunout se, jistě mu můžeš vyjít vstříc a třeba "odpustit" výživné na děti , pokud na to nebudeš odkázaná, ale jinak nic.
Ano, máš pravdu, někteří chlapi (a znám jich profesně dost) nedokáží sami zařídit si svoje věci, mám jich pod finanční kuratelou pár, kteří umí makat, vydělají si, ale nejsou schopní "pochopit", že z toho musí odvést sociální, zdravotní, daně, odložit si rezervu atd, a teprve zbytek mohou utratit. Oni leckdy radši v tom měsíci si koupí mobil za 16tis, to je pro ně priorita... Ale jak jsou "pod vedením" (dostanou prachy vlastně jako "kapesné" až po zaplacení všeho povinného a splátky starých dluhů), tak jsou schopni fungovat. Maminu nebo dominantní manželku nad nima celý život. Ale jak nechtěj ani makat, tak to je ztracený...
Předchozí