Přidat odpověď
- "dohady o očkování"
No, právě že to jsou dohady, které stojí proti faktům. Skrze dohady nelze vyvracet ani thesi, natož teorii či skutečnost. Konečně na dohadech nelze stavět ani antithesi, aby byla seriosní. Nevnímám ony laické řešči o očkování jako diskusi,
jde o vyjádřené obavy lidí, zejména matek, obavy jak přirozené, tak nevozené způsobem všelijakým, jen ne seriosním, znalostmi podloženým. Nadto spousty lidí podléhají klamavé logice. Nadto je tu přirozený přístup, charakterisovatelný větou "v poli stojí strašák, nebojím se....avšak". A proto je třeba před falešnými zprávami chránit lidi, kteří si to zasluhují, tzn. chtějí. Tisíce enočkovaných ze své (i by proxy) vůle protrpěly v nedávných evropských epidemiích naprosto zbytečně jak nemoc, tak jejií komplikace, protože podlehly bludům. Tisíce těhotných letos v Polsku žily obavami, zda jejich plod není infikován togavirem (Rubell-virem). Spousty matek se trápí dilematy danými strachem z neznámého, do kterého strčili nos všelijací neználci, představující se jeno experti. Někteří z nich mají i vysokoškolské vzdělání v jiných oborech, ale i v medicíně (z nás už je pověstná dr Eleková), aniž by to projevily způsobem hodným studenta v V. ročníku. A dovenou při tom naplácat takových bludů, že čtenář i s jen základními znalostmi medicíny žasne, kde se v bnich bere taková drzost předvádět své neumětelství. Kdysi tu kolovalo takové video jakéhosi slovenského lékaře, který se neostýchal tvrdit věci, zcela jednoznačně vyvratitelné, jako např. že v Japonsku se očkovali novorozenci a když se očkování zrušilo, poklesly počty čímsi postižených. Bylo mu zjevně úplně jedno, že dvěma kliknutími může kdekdo najít japonský očkovací kalendář, aby zjistil, že nikdy novorozence (krom BCG) ničím neočkovali a mají kalendář stejný, jako většina světa. Spolu s dalšími uvešdenými nesmysly vyvolal jen úžas ui jen trochu znalých nad tou drzostí, ale řada lidí tím byla velice zmatena. Paní profesorka Strunecká usvědčila sama sebe, když v otevřeném dopise vakcinologovi sděluje, že na internetu lze najít dostatek příkladů pro cosi.
U ní by jeden čekal poněkud seriosnější přístup k vědecké činnosti, ale marně.
Řada matek chce posunout očkování do pozdějšího věku. Je to hrozná idea - nedat ochranu před infekcí divokým kmenem právě těm nejzranitelnějším. I tyto děti protrpěly v epidemii ve Francii před 4 lety zbytečně nemoc i komplikace i proto, že matky chtěly očkovat později.
Kdekdo se vyjadřuje k imunitě a k imunitnímu systému, málokdo má aspoňnějakou představu o poznatcích o jeho fungování. úUsměvně pak působí nejen úvahy o zásahu očkovánáím do imunity, ale i všelijaké řeči o "snížené, oslabené" imunitě, rady k posílení imunity. Lidé kupují všelijaké přípravky, aniž vůbec tuší, co vlastně mají posílit a jak, zbytečně utrácejí peníze , za které by mohli dětem pořídit to, co skutečně potřebují. Je to vše na dohadech, plcích, drbech. Mně po tom může být pendrek, akorát je mi líto těch dětí. A tak občas něco napíšu, a to i při vědomí, že přesvědčené nepřesvědčím - konečně ani to není mým cílem.
Předchozí