| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano Kytko, ale ono nemusí jít vždycky jen o nepoctivost, někdo se může dostat do platební neschopnosti i ne vlastní vinou, může se něco stát, nemoc, nehoda, smrt. Prostě spíš je to lekce že život může přinést leccos a je na to třeba myslet předem. Ale jasně o tom dotaz nebyl.

S tím dlužníkem, vyzvala bych ho ať tedy předloží jaký má doklad, jinak bych ho dala vymáhat. Ale i pokud by doklad nechtěl ukázat a jen to tvrdil podala bych podnět na polici. To s tím splátkáčem bych v té souvislosti uvedla také.

Otázka je kdo je přesně poškozený, zda vy nebo ten dlužník, klíčové asi bude zda mohl nebo nemohl jednat v dobré víře že platí vám.
Tady se to nedá tvrdit myslím tak jednoznačně, i když ten člověk sice už u vás nepracuje, tak nějakou transakci jste s ním udělali, píšeš že to "nějak" máte účetně pořešené, ale možná bude klíčová otázka jak. Co a jak máte nebo nemáte podepsané. V podstatě i ve vztahu k tomu věřiteli vystupoval vaším jménem s vaším souhlasem (platil za vás fakturu) Bude třeba tvrdit že pro vás dělal dál na obchodní smlouvu

Ten dlužník může být také do podvodu nějak zapojený, nebo se s tím svézt, nebo jen kecá. Pokud i byl podveden, tak pro něj nebude výhodné to řešit jako podvod, spíš se bude snažit prokázat že má v pořádku zaplaceno. Takže podvod budete asi muset prokazovat vy. Tak jako tak, buď se k oznámení přidá a podá ho taky, nebo ne.

Jak jsem psala, něco podobného jsem kdysi řešila a oznámení jsme podali jako firma. A to u nás ani nešlo o nějakou situaci s dlužníkem, takže ta třetí strana neměla důvod to nechtít řešit, spíš naopak. Nicméně podvodník peníze té osobě vrátil, takže pak už by ani neměla důvod a chuť to řešit, my jako firma samozřejmě ano.

Jen ještě podotknu, že i pokud policie věc vyšetří jako podvod, a dokonce i dojde k soudu, ještě nemusí mít v rozsudku i vrácení peněz, záleží jak to tam napíšou, abyste to pak stejně nemuseli žalovat v občanském sporu, to je zas moje zkušenost v jiné věci-krádeže ve firmě. V tomto asi nejlíp poradí pravník, mně tehdy celkem dobře poradil ten policista.

Asi bych tu vaši situaci komplexně řešila s právníkem, který posoudí všechny ty vaše konkrétní detaily.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.