| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Toť článek na iDnes, z kterého kopíruju. Jedná se o článek věnovaný Olomouckému kraji, kde jsou nejnižší mzdy, ale řekla bych, že je aktuální celorepublikově, protože platy jsou všeobecně čím dál nižší, lidi jsou čím dál víc v práci (pokud jí mají), aby si jí udrželi nebo aby si přivydělali. Nevšimla jsem si, že by v mém okolí přibývalo obézních dětí, ale je fakt, že dát kluky na fotbal jsme si nakonec rozmysleli, protože by se celý chod rodiny musel této aktivitě přizpůsobit - několikrát týdně trénink a hlavně skoro každý víkend se vozí děti někam dál na zápas. To samé u mažoretek. Obojí jak časově, tak finančně hodně náročné. Nakonec jsme volili jiný aktivity v rámci DDM nebo školy, které ale nejsou až tak "prestižní" mezi místními lidmi, když to tak musím napsat. Jak to vidíte? Je sportování dětí opravdu tak finančně a časově náročné? Nebo je zaneprázdněnost rodičů a vysoká finanční zátěž jen výmluva?

Na sport už nejsou peníze, možnosti pro bezplatný pohyb podle aktuálních analýz a Centra pro léčbu diabetu a obezity mizí.
Nejnovější data ukázala, že pokud už se dnešní děti dostanou ke sportu, tak ve většině případů pouze v oddílech, kde jsou vedeni až k profesionálním výkonům. Ne každá rodina si ale něco takového může dovolit.
Sport se tak jako odpočinková, volnočasová součást každého dne ze života dětí vytrácí. Svoji roli zde hraje i jejich dnešní životní styl spojený s počítači a také zaneprázdněnost rodičů.
"Předešlá generace byla zvyklá sportovat více. Nyní se často stává, že děti, které sportují, jsou vázány v nějakém oddílu. Dochází tak trochu k profesionalizaci, k orientaci na výkon. Mizí obrázek dětí hrajících si na hřišti třeba kopanou. Děti si vyberou jeden sport a rodiče očekávají, že dosáhnou vysoké úrovně. Ztrácí se tak skupina lidí, pro které je sport součástí života," popsal analytik agentury Datank Ondřej Pivoňka.
"Sport se vytratil z běžného života mladé generace. A především proto, že zmizela sportoviště a hlavně bezplatná možnost někam chodit sportovat".
Profesionalizace dětského sportu tak uzavírá cestu ke zdravému pohybu těm, kteří na to zkrátka nemají finance.
Podstatný díl viny na obezitě dětí a mladých lidí přikládá i současnému životnímu stylu, kdy má mládež i jiné možnosti trávení volného času než jen sport.
"Pro rodiče je jednodušší koupit jednou počítač, než děti vozit do atletiky či gymnastiky," upřesňuje lékař.
Narůstající zaneprázdněnost rodičů zmiňuje i agentura Datank. Její výzkum totiž dokládá, že mezi dětmi a mládeží zájem o sport klesá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.