| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pokud má někdo roční smlouvu, tak nejde o vyhazov ani náhodou. Prostě pracovní poměr skončí uplynutím té doby. Existují možnosti pokračování, např. smlouvu si včas nechat prodloužit, nějakých čtvrt roku předem. Pokud by se zdráhali, tak bych věděl, na čem jsem a hledal si. Snad by pracovní poměr pokračoval, pokud by pracovník pak nastoupil do práce a zaměstnavatel by mu v práci nezabránil. Pak by myslím automaticky vznikl pracovní poměr na dobu neurčitou. O toto ale nejde.

Taky jsem měl pracovní smlouvu na rok, firma to tak prý dělala vždy. Při nástupu jsem poprosil,aby mi 3 měsíce předem nejpozději dali vědět, jestli budou mít zájem pokračovat. Nikdo se neozýval, tak jsem si asi 3 měsíce předem něco sám našel, za víc peněz a hlavně v lepším prostředí. Pak se docela divili, že jdu pryč. Sháněli aspoň půl roku na to mé místo. Oni prodlužovali, nicméně asi týden před skončením si pozvali ty lidi a dali jim k podpisu prodloužení. Já jim, že jdu jinam, řekl férově dost předem, v rámci pohovoru se šéfem, který byl vždy ke kvartálním odměnám.

Pokud dotyčná dodělává VOŠ, tak bych ji nepovažoval za nekvalifikovanou sílu. Tím není. Nemá sice momentálně plnou kvalifikaci, ale během pár měsíců ji mít bude. Pomíjím, že nemá praxi a atestaci, to by pak absolventi neměli šanci vůbec do práce nastoupit. Je určitě na zaměstnavateli, jakou skladbu pracovníků bude chtít mít. Vypadá to skvěle mít samé zkušené, ale mě se jeví jako lepší mít zastoupeny všechny věkové vrstvy. Tj. čerstvé absolventy, s kratší praxí i s dlouhou praxí. A samozřejmě zaměstnavateli nemusí vyhovovat pracovník taky osobnostně, kvalifikace je jedna věc, druhá věc je, jestli z pohledu zaměstnavatele někdo neplní úkoly lépe. Když bych měl volit mezi mrzutým a nebo příjemným lékařem, tak můj výběr by byl jasný.

Stížnost bych nepodával, jednak by se tím moc nedocílilo. A hlavně, mohl bych na to hodně doplatit sám. Při shánění nového místa se shání reference v předchozích místech, klidně ve více dozadu. Jednou by to mohlo škodit. Spíš rada pro příště, chtít trvalý pracovní poměr a nebo včas prodloužení, dostatečný čas před jeho vypršením. Nezávisle na tom, než pracovní poměr skončí, tak hledat. 3 měsíce totiž nemusí někdy stačit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.