| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Co se týče kvality středního školství či vysokého, tak si myslím, že valná část lidí, kteří pracují s dnešními středoškoláky mi dá za pravdu, že úroveň středního vzdělání klesá. Takže pokud je někdo opravdu dobrý, je tažen těmi slabšími, kteří by dříve skončili na učňáku, dolů. Tepmo a kvalita výuky na středních školách se chtě nechtě přizpůsobuje kvalitě studentů, málokterá střední škola díky slabým populačním ročníkům si může dovolit vyházet opravdu slabé studenty, protože by prostě zanikla. Je jasné, že na základní škole se tempo a kvalita výuky přizpůsobuje kvalitě dětí, to je jasné, ale proč by to mělo být i na střední škole, kde se očekává určitá selekce studijně nadaných studentů od těch slabších?"


Je to přesně tak, jak říkáš. Jen málo škol si udrželo laťku vysoko.

"Dřív se na střední školu, nebo gymnázium dostali jedičkáři, dneska se tam dostanou bez problému trojkaři a mnohdy i čtyřkaři. A ještě je o ně boj."


Vídám to každý rok na veletrhu středních škol. Ten boj je neuvěřitelný.

"Tito trojkaři a čtyřkaři se pak často dostanou bez větších obtíží na vysokou školu a opravdu si myslím, že i kdyby zvlášť netoužili po studiu na VŠ, ba dokonce SŠ, tak společnost je k tomu tlačí, protože na co dříve stačilo vyučení a maturita, dnes je potřeba diplom. Tak ať mi nikdo nevykládá, že má člověk na výběr. Nemá, protože s maturitou dnes práci těžko získá."

Tohle je prostě neoddiskutovatelný fakt, že jsou ti mladí lidé společností nucení chodit na VŠ, i když k tomu nemají předpoklady a ví to. Protože bohužel taky ví, jaká je jejich perspektiva, když budou mít "iba maturitu", která opravdu dneska je jenom cárem papíru. Proč byla tak degradována a čemu to má sloužit, to mi hlava opravdu nebere.

"Pokud by bylo přísnější výběrové řízení, ušetřilo by si mnoho studentů trápení a střední či vysoké školy by se mohly věnovat těm, kteří na studium opravdu mají kapacitu a ostatní by se mohli najít v nekvalifikovaných či méně kvalifikovaných profesích, na které KVALITNÍ učňovské a střední školství úplně stačí."

Ano, dobrý řemeslník taky musí být dost chytrý a schopný, jenže v dnešní době ani učňáky dobré řemeslníky produkovat nemohou, protože kvalita a snaha učňů je většinou velice tristní. I když samozřejmě by se dalo na učňovském školství také mnoho zlepšit.

"Pořád zastávám názor, že vysoké školství by mělo být pro ty, kteří na to mají (schopnosti), bez ohledu na finanční či sociální status."

Ano, proto jsem jednoznačně proti školnému a naopak pro zpřísnění přijímaček. Nechci, aby se studium stalo záležitostí jen pro bohaté.


"Trend začíná vypadat bohužel spíš obráceně. Nemám nic proti otevřenému vzdělání pro všechny, kdo prokáží u přijímacího řízení, že mají schopnost studovat tu střední či vysokou školu, kterou si vybrali, všechno ostatní je plýtvání časem, energií a penězmi."

Naprostý souhlas.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.