Přidat odpověď
" Pak by mělo lidstvo velice krátký konec"
Ale to asi ne, víte. Bylo by nejspíše sposty neštěstných, ale lidstvo by nevymřelo. Krom toho, je řada zemí, kde očkování není povinné ze zákona, ale je protežované nepřímo, když očkování je podmínkou různých pstavení nebo aktivit.
Krom toho, v těch zemíéch má jako nepovinné svou tradici, takže lidé si s tím už dovedou poradit. Když do těch zemí vstoupí našinec, pak má potíže s orientací - viz např. zakladatlka zdejší diskuse. V USA je proočkovanost kolem 97 %, mimo jiné je to dáno i cenou zdravotní péče a ryzeekonomicým vyhodnocením každý američan tuší, že jde o vysoce výhodnou investici - to je zase jiný pohled.
Když v sousedním Rakousku v dobře očekávané chřipkové epidemie začali očkovat proti chřipce, stáli lidé ve frontách s třiceti eury v kapse na úhradu. Byla o tom i TV reportáž z Vídně, kde se český reportér nechápavě vyptával, zda ti čekající jsou spokojeni a dostával morální políčky v podobě odpovědí - je epidemie, lepší čekat půl dne na očkování než proležet měsíc s komplikacemi chřipky, očkovat se nechal bezmála každý druhý. Jak kvůli samotné nemoci, tak i kvli problémům se zaměstnáním a pod. sociálním. Tradice hraje velkou roli a tradice v tomto ohledu u nás není, lidé jsou zvyklí, že jim je sděleno, že přišel čas očkování, co se bude očkovat etc. Bez toho by skutečně ani nevěděli, že něco promeškali.
Předchozí