| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Spíš jsou myšlený takový praktika, jako bývají v obchodních řetězcích - pracovní doba 7 hodin, ale člověk je tam od nevidim do nevidim a přesčasy se neproplácí. A plat je na hranici minimální mzdy.

Kopíruju několik příspěvků ohledně obch. řetězců z diskuze na emiminu:

Pracuji v Penny ...

Ano, bohužel, musím s Vámi souhlasit, jak to v Penny chodí. Ráno se jde do práce na 4h, domů, až se dodělá. To samé platí při odpolední směně, zavíráme v 8, ale domů jde se nejdříve v 10. Na ranní i odpolední přitom nehledí na dopravní spoje, když někdo – teda skoro všichni nejsou místní a člověk se nemá jak dostat do práce nebo domů v noci. Úvazek mám na 5, 5h, přesčasy nejsou proplaceny. Kolikrát se stane, že přijdete na 4h kvůli závozu a v 8h Vás pošlou domů, bez stravenky. Svačinu nemáte nikdy půl hodiny, jen si odskočíte na 10minut a přitom máte odečteno ze mzdy půl hodiny. Kolikrát děláte práci i za vedení, protože nestíhá, ale nikdo Vás neodmění. Kolektiv je asi všude stejně příjemný, ale u nás není práce na výběr, tak mi nic nezbývá než vydržet.

Zrovna včera jsme v Penny vyslechla rozhovor nového prodavače/poklad­ního, kdy říkal před dvanáctou, že on už na pauzu nejde, že má zaplacených svýc 7,5 hodiny, takže o půl jedné odchází. A kolega mu řekl „ale prosim tě, na to se tady nehraje“… nechal ho za kasou a šel, debata skončila.



Ahoj, pokud ti můžu poradit, tak je-li ti život milý, do Penny NIKDY. Já tam pracuji a není vyjímkou 20ti hodinová šichta, takřka pravidlem je, že denně trávím v práci ještě o 2 – 3 hodiny déle. Neskutečný fyzický a i psychický nápor. a to nejlepší? ANI JEDNU HODINU NAVÍC nedostaneš zaplacenou. S pozdravem anonym


Hurá do Penny

Jsem v Penny 4 měsíce, bohužel ted na neschopence, nějak jsem to tak trošku psychicky i fyzicky nezvládla. Jednání nadřízených je vážně alarmující, slovník hospodských týpku, samá pí… a tak dale. Vedoucí mi dělá mladá holka, dejme tomu, ale určitý respekt by snad mohla mít i ke svým podřízeným, já jsem se pro ní stala terčem neustálého urážení a ponižování i před zákazníky, kteří jen nevěřícně kroutily hlavou, jsem dokonce i zlodějka, poněvač při vyučtování mi chyběli třeba dva tisíce, samozřejmně jsem se bránila a nesouhlasila s nějakým tím jejich uvazkem co se posílá do centrály, ještě že tak-kupodivu se peníze našly-v trezoru, nebot me zastupkyně špatně zučtovala, o šichtách ani nemluvě, musela jsem si odčipnout odchod i když jsem dostala ještě nějakou práci, kterou jsem musela zvládnout rychle, přestávky-přesná slova slečny vedoucí-I kdyby jste měli chcípat hlady, za tou kasou budete, víkendy jsem neměla volný ani jeden, když jsem se ozvala na schuzi co se mi nelíbí, začalo pro mě peklo a to doslova. Až domarodím, tak mě vedoucí chce vidět stát v pozoru a-cituji *budu taková svině, že váa pošlu do jiné filiálky na konec republiky a ted se seberte a vypadněte. škoda že mě nenapadlo zapnout na mobilu nahrávání Bety Sokolov

Ahojky, podělím se s vámi o mé zkušenosti v penny marketu. pracuji v penny skoro 2 roky a to co zažívám tam jsem ještě nezažila. Za celou dobu co dělám v penny jsem psychicky i fyzicky vyřízená a strhaná. Do práce chodím s odporem co se zase bude dít. O přesčasech ani nemluvím, stane se že i na svačinu nechodíme, protože se nestíhá. Neustálé přeceňovačky, buzerace no děs. Když mám odpolední nejezdím domů dříve než o půl jedenácté a když je přeceňovačka stane se, že přijedu třeba ve 2 ráno. No prostě děs. Nyní se vracím zpátky po nevydařeném těhotenství a už teď se děsím toho co bude. před tím než jsem šla marodit, jsem měla naplánované měsíční směny šíleně. měla jsem v měsíci 5 dní ranní, 2 mezisměny a jinak samou odpolední-no úžasné, nemyslíte? Teď se po 2 měsících vracím zpátky a vím že mě čekají hodně podobné směny. Vedoucí se již na mě těší, ta si na mě určitě smlsne. Mě osobně se práce v penny nelíbí, ale bohužel v našem kraji jiná práce není Jsem z toho na nervy už teď a to nikdo ještě neví kdy přesně přijdu. A o volných víkendech ani nemluvím, zase jednou za 6 neděl. . jinak naše směny jsou 6 dní v práci, den volno, úžasné čekám jen kdy tam vlítne manžel, protože když mu doma říkám co se tam děje, je hned naštvanej


Tak já mám odpracovaný první měsíc a půl, první výplata 8 500,– Chodím třeba i 6 dní po sobě občas to vyjde, že jdu třeba odpolední do desíti a pak hned druhý den na ranní od pěti, přijde mi, že tam tohle moc neřeší. Volno 1–2 dny po sobě. Odchod na pauzu jen když je málo lidí nebo míň práce, kolikrát se mi už stalo, že jsem se na pauzu nedostala vůbec. Zrovna všera jsem tam byla od osmi ráno až do zavíračky, moc fajn a zaplacený to samozřejmě mít nebudu. No, hledám jinou práci, tady nezůstanu…Kolektiv tedy až na asi 3 baby docela fajn.
Každopádně jak se najde něco trochu lepšího, padám odsud.







Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.