| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já to chápu. Po r. 1989 jsme tu hlásali, že byli tací, co nemohli jít na školy, že prý hlavně "kvůli komunistům". Málokdo si ale přiznal, že se na školu nedostal proto, protože se prostě neučil. Tak jsme zrušili kvóty a nasekali spoustu středních škol. Následně jsme fakticky zrušili učiliště, protože jsme rozprodali a polikvidovali fabriky, do kterých ty děti chodily na praxi. Dneska se divíme, že dítě, které má už na základce čtyřky, jde na školu s maturitou a že ji následně neudělá. A dokonce se už ani nedivíme, když maturant napíše "přijdu v neděly" nebo "Větnamec", to už bereme jako normu. Jak hluboko tu laťku dáme, aby měl maturitu s odpouštěním každý moula? Má smysl, aby měl maturitu každý? Proč má mít maturitu i hajzlbába? Nešlo by vrátit něco na způsob mistrovských zkoušek, abychom měli jistotu, že učeň má výborné znalosti svého řemesla, ale prostě nemá maturitu (protože tam chceme i jistou úroveň češtiny a matematiky), zatímco po učňovi chceme, aby rozuměl své práci? Já přece nepotřebuju, aby mi kadeřnice citovala Shakespeara, ale aby mi obarvila vlasy a hezky mne ostříhala a aby mi po jejím přípravku neslezly vlasy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.