Chorvatsko pouze respektuje příslušnou legislativu dotyčného státu. České zákony žádný souhlas rodičů nevyžadují, takže ho pro vstup na své území nevyžaduje ani Chorvatsko (třeba ukrajinské zákony ano, takže u ukrajinského dítěte to chtějí i Chorvati).
Doporučuje se ale, aby si doprovod pro případ nějaké nepředvídané události vzal s sebou nějaký doklad o tom, že k sobě s dítětem patří. Někdo si bere kopii rodného listu dítěte, někdo podepsaný souhlas rodičů bez notářského ověření. Ten souhlas je potřeba mít v nějakém jazyce v Chorvatsku srozumitelném: angličtina, němčina, chorvatština. Předepsaný formulář nebo text neexistuje. S notářským ověřením bývá problém v tom, že málokterý český notář je ochoten ověřit podpis pod cizojazyčným textem, nejčastěji vyžadují paralelně český text a překlad od soudního tlumočníka...
Nepředvídaná událost může být lékařské ošetření - může se stát, že lékař bude chtít něco, aby doprovázející osobě ukázal dokumentaci. Nestává se to, ale stát se to může. Podstatnější bývá mít nějaký doklad u malých dětí, které se mohou zaběhnout na pláži a někdo je odvede na policii - ale u 13leté dívky to nehrozí.