| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Předesílám, že byť to tak vypadá, není to ani provokace, ani legrace, i když to i mně samotné tak připadá :-)

Jsem trochu v šoku po rozhovoru s jednou místní dámou (38let, 1 dvanáctileté dítě).
Zoufale shání práci už více než rok.
Je Bc.
Sem tam si přivydělává ve fabrice, sem tam v obchodě - jednorázovky, brigády...
Včera vyvěsila na FB povzdech typu: "Proč je tak strašně těžké sehnat tady práci?"
Je mi jí líto, vím, že s tím zápasí už dlouho, vypomáhají rodiče, prarodiče - nemá to jednoduché.
Takže jsem jí poradila, co vím + jsem navrhla, aby obtelefonovala zařízení a podniky A, B, C, D, E, F, G a ještě tři další, o nichž vím v sousedních městech (budem 20-30minut).
Očekávala jsem, že mi odpoví, že to všechno už zkusila a marně, ale ona odvětila, že s tím bude muset začít.

Závěr: hledá práci přes rok, ale radši příležitostně zametá, než by se zeptala na desítce míst, kde by ji velmi pravděpodobně zaměstnali.
JAK a KDE tu práci uvšechvšudy hledá?!?!?

A proč to píšu - protože je to za poslední 4 roky TŘETÍ člověk, kterého znám osobně, který je na tom naprosto stejně.
Vždy je to žena mezi 30 a 40 lety, vždy má dítě kolem 10 let, vždy má slušné vzdělání v oboru, který by měl být žádaný a vždy dělá raději pod cenou a pod vzděláním - z neznámého důvodu nebo z důvodu velmi zvláštního.

Už se tu x krát probíralo, že jsou nezaměstnaní, kteří vlastně ani práci nechtějí nebo ti, kteří mají opravdu smůlu, protože je z různých důvodů nikdo nezaměstná.
Ale tady jsme v kraji, kde nezaměstnanost opravdu není největší problém, ale místní nezaměstnaní se po práci zjevně nepídí, a pokud jim přijde výhodná nabídka (bývalá kolegyně), ZAMETAJÍ s VŠ titulem náměstí, aby prý nemuseli dojíždět 30km.

Já tomu nerozumím.
Počítá se v rámci nezaměstnanosti i s takovými exoty?

V podstatě mi do toho nic není a osud těch tří dam mi žíly netrhá, ale ta dnešní třetí kapka mě tak nějak přinutila uvažovat, zda neexistuje i nezaměstnanost z blbosti... ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.