| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano - vidím to jako problém. Požadavky VŠ (jak při přijímacích zkouškách, tak při studiu) opravdu klesají (učím tam). Druhá strana mince je, že učňovské školství (řemeslo) jde u nás naprosto do háje. Děti, které tam z velké části jdou jsou ty, které se nikam jinam nedostaly. Výuka dle toho také vypadá - výsledek - jsou vysokoškoláci, kteří po ukončení studia zjistí, že de-fakto z oboru moc neumí a jdou vykonávat práci, kde VŠ vůbec nepotřebují a naprostý nedostatek slušných řemeslníků a lidí z odborných škol.

Samozřejmě, že vláda (jakákoli) dnes bude propagovat, že je nutno mít 60% VŠ v populaci (což znamená, že i lidé s podprůměrnou inteligencí dosáhnou vysokoškolského vzdělání) - neboť tím, že jdou děti studovat oddálí na několik let nástup do práce a nefigurují ve statistikách nezaměstnaných.

Celé je to nesmyslný kolotoč.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Před vložením příspěvku se musíte nejdříve přihlásit.
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.