| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Grainne,

mně by to taky nevadilo, nějaká ta slza. Ale dovedu pochopit lidi, kterým to vadit může. Já třeba opravdu nepláču na veřejnosti, z různých důvodů, i protože je v tom určitá zranitelnost, kterou nejsem ochotná před neznámými ukázat. A z pohřbu své maminky, kde mi pravda steklo pár slz a oči jsem asi měla červené, ale do chvíle kondolence jsem to prodýchala, pamatuju i pocit, že před těmi plačícími cizími lidmi (nic nestandardního) to vypadá, jako bych maminku neměla dost ráda a cítila jsem se tím tlačená do kouta; a navíc jako bych snad měla utěšovat já je. (Dnes už je mi o dost víc let a s cizím pláčem i vlastním neprojevováním emocí se vypořádávám jinak, ale tehdy mě to zraňovalo).

Jindy můžou být pozůstalí zmítaní třeba výčitkami svědomí, že se o zesnulého nedokázali starat sami - a často to prostě jsou plané výčitky, protože to nebylo možné (moje babička umřela měsíc před tím, než se narodila má mladší sestra, maminka neměla fyzické síly být s ní v posledních dnech, a přesto trvalo celé roky, než si to odpustila), a takový plačící cizí člověk, který se staral, je taky může zraňovat...

Tu ošetřovatelku neodsuzuji, ale taky se mi nechce odsuzovat pozůstalé, kterých se to iracionálně dotkne nebo je to zabolí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.