| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak čínských e-shopů jsou mraky.
Obecně můžeš nakupovat v obchodech určených pro cizince, nebo pak z takového velkého asijského portálu (taobao), tam ale přes zprostředkovatelskou agenturu.
Jednodušší je verze jedna. Založený mám Paypal - chce to ale mít platební kartu, jinak máš "na útratu" povolených jen 10tis za rok (já bych s tím asi nevyšla ~~). Jakmile máš kartu a s ní spojený účet (tam už je limit pro soukromý účet asi 60tis/rok), tak si tam můžeš jednoduchým převodem převést peníze. V korunách. Paypal má to kouzlo, že jím zaplatíš za zboží v takové měně, kterou potřebuješ. I když ta konverze nebývá zrovna nejvýhodnější, ale to je dané tím, že samotné placení je zdarma (poplatek hradí obchodník, od kterého kupuješ). Pomocí paypalu můžeš platit na části obchodů a na ebay.com (i všech dalších ebayích - jsou totiž pro různé země a zboží se tam může lišit). Pak platební kartou - v Číně platím asi nejčastěji takto. Většinou nakupuju přes některou společnost ze skupiny Alibaba, z platby zde nemám obavy (a navíc mám nastavené hodně nízké limity, aby nám nikdo nic moc nemohl zcizit - když potřebuju něco dražšího, tak to na chvíli zvednu).
Nejčastěji a nejraději, většinou také nejlevněji nakupuju na Aliexpress.com. To je obdoba Taobao ale už určená pro cizince, takové asijské aukro pro lidi mimo Čínu. Jsou tam tisíce obchodů a můžeš koupit skoro všechno a v širokém rozmezí cen. Doporučuji ale kontrolovat u těch obchodů hodnocení - feedback - ne všichni obchodníci jsou poctiví a název Alibaba se někdy hodí - ale nebývá potíž dostat peníze zpátky, když se člověk ozve včas. Z dalším obchodů jsem vyzkoušela everbuying.com (bez problémů), na další dva si nepamatuju (elektr. tlakoměr za 200Kč i s dopravou ale fakt nevím odkud byl) a pak dvě nákupní agentury pro nákup z Taobao. Zkušenost pozitivní - jde o happybuying.com a jojbuy.com - v tomhle druhém se dá i hledat v AJ, v tom prvním si musíš najít sama odkaz - ale překladač z čj a aj do čínštiny to jistí).
No a co by tě mohlo zajímat - zboží pro soukromé účely v pořizovací ceně pod 22 euro nepodléhá žádným poplatkům (člověk se vejde cca do 26 dolarů - pozor, přepočet pro celní účely není podle aktuálního kurzu), nad 22 euro do 150 euro se doplácí DPH a nad 150 euro DPH a clo. Pokud máš něco speciáoního coc chceš vědět, ptej se...dnes jsem zrovna kupovala reprodukci T. Kinkada za 8 dolarů (včetně dopravy, ale tedy bez rámečku).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.