| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, bohužel, doklad o kojení do tří let v Evropě nabídnout nemůžu. Ale na Balkáně bylo mnohde běžný kojit do pěti ještě ve 20. století. Synky matky kojily i dýl, protože se věřilo, že po mateřským mlíku hodně vyrostou a budou zvlášť silný, takže třeba i do patnácti, a o jednom zbojníkovi se tradovalo, že ho máma kojila do osmnácti. Je to samozřejmě kulturní záležitost, ale o tom je koneckonců celej ten článek, co z něj cituješ.

Dlouhý kojení se na Balkáně praktikovalo mimo jiný nejspíš i proto, že tam byla větší nouze o chleba, což vychází vstříc tvojí hypotéze o dlouhým kojení v dobách nouze. Ale podle mě to souvisí ještě s něčím jiným: v řadě oblastí Balkánu se nepěstovalo tolik obilí a místo pečiva se konzumoval sýr, byly oblasti, kde bylo pečení chleba neznámý ještě v 16. století. Obilnou kaší můžeš přikrmovat, ze sejra ale kaši neuděláš.

Takže podle mě je způsob kojení hodně vázanej na pěstování obilovin. Předzemědělských společenství bylo/je běžný několikaletý kojení, samozřejmě s příkrmama, což bylo hlavně rozžvejkaný maso a ovoce, dokud dítěti nenarostly zuby, na druhou stranu se děti kojily i dýl jak ty obligátní tři roky: někde si prej chodily někdy cucnout ještě tehdy, když matka kojila novýho sourozence.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.