| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Název tématu zní trochu hystericky - vím. Ale jsem při pátku vyčerpaná a psychicky odrovnaná...... potřebuji radu a~v~
Před necelým rokem nastoupila k nám do práce nová kolegyně. Z počátku vypadala jako úplný anděl.Paní ve zralejším již věku-žádná absolventka. Úsměvy, zdrobnělinky, ochota, lichotky.....říkala jsem si, jak jen je možné, že takový poklad vůbec byl na úřadě práce...... s novou kolegyní od začátku úzce spolupracji, jsem zkušenější a tak jsem jí mnohé informace a know -how předávala. Prvních 4-5 měsíců mi přišlo přirozené, že s každým (doslova) úkolem chodí za mnou se radit. Později mi trošku přišlo, že moje "rady" dopadnou v 99% tak, že její úkol dodělám já. Velice často taky používala mé rady a doporučení jako "alibi" ve smyslu "....ale kolegyně XY mi řekla, že to mám udělat takto...." Tento argument je strašně pohodlný, pokud nechci nést odpovědnost za svou práci. Zdůrazňuji, že nejsem její šéfka, ale kolegyně. Další měsíce jsem se snažila kolegyni nasměřovat více k samostatné práci, ale vždy to nějak navlékla, aby mě navlékla i do svých rutinních úkolů, které už by měla zvládnout sama. Vyvrcholilo to tím, že jsme společně dostali vynadáno od společného šéfa za nějaký úkol, který měla na starosti ona. Ohradila jsem se u šéfa proti tomu ( nebyl to můj úkol ale její ) a moji "podporu" nové kolegyni jsem omezila jen na to nejnutnější ( abych se taky mohla soustředit a svou práci, kterou kvůli ní jsem dotěd´dělala v přesčasech). No a z anděla se stala čarodějnice.....úplně vyzařuje negativní energii, bouchá deskami o stůl, i práská telefonem, a když jsem jí jasně řekla, že její úkoly již plnit dál nebudu - začala agresívní hádku - moje chyba ovšem byla, že jsem se do ní nechala zatáhnou, což k ničem nevedlo. Ona naopak vytáhla i úplně osobní věci, které jsem ji(já blkba) kdysi svěřila. Prostě totální změna člověka.Já jsem přišla odpoledne vystresovaná do školky pro děti a přenesla to na ně. hrůza
Co dělat ? Práci bych zatím nerada měnila. Přece jen v dnešní době... Navíc s pocitem, že mně vyštípala paní, kterou jsem tu práci naučila ....
Jak se mám dál chovat ? Psychicky mě to deptá. Buď budu dělat i za ní, nebo ona mě uštěká ? Zatím se alespoň snažím od ni " oddělit" tak, že mezi naše stoly jsem dala tiskárnu a kytku. Umíte mi někdo prosím poradit? ~n~
Omlouvám se za román, musela jsem to ze sebe dostat ~7~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.