Přidat odpověď
Vycházejte nejdřív z toho, kam chce dítko jít. některé školy SCIO mají, některé mají testy svoje, od toho se odvíjí příprava.
U SCIO je dobré udělat si aspoň jednou celostátní srovnávací testy (jsou troje, podzim, zima, jaro). Jednak si to dítko vyzkouší pod určitým, ale ne kritickým, tlakem, jednak máte vy sami přehled, jak na tom asi je v porovnání s vrstevníky, od toho se zase odvíjí volba školy.
Některé gymply mají i své vlastní přípravné kurzy, taky dobré jsou zkoušky nanečisto na Zatlance - buď jako příprava, nebo jestli nechcete, aspoň pro přehled. Mají je tam udělané dobře, náročnost se s postupujícím rokem zvyšuje, a hlavně pak ani děti, ani rodiče nejsou u zkoušek překvapení, že tam na nich chtěli něco, co ve škole ještě nebrali. Je to pro gymply filtr, kdyby dávaly jen otázky z určitě probraného učiva, mohla by zkoušky udělat každá dobře navrčená cvičená opice. Na to si právě na těch zkouškách nanečisto dítě zvykne a u zkoušek ho pak nezaskočí "tohle jsme nebrali", což spolu s nevyhnutelnými nervy může i chytré a svědomité (to svědomité obzvlášť) dítko dokonale rozhodit.
Na šestce je samozřejmě vynikající Kepler, ale tam se dostat je hodně těžké a taky trochu o štěstí, jak to komu sedne (mám tam syna, který dnes patří ke špici své třídy, ale dostal se až na odvolání, protože tam strašně chtěl a u zkoušky byl tak nervózní, že zvoral matiku, která je jinak jeho nejsilnější stránka.) Taky jsem z šestky slyšela dost chválu na Alej, ale tam je myslím taky dost nátřesk.
Předchozí