To je zase nesmysl. V 80. letech se na gympl dostal bez prijimacek kazdy, kdo mel v 7. a 8. tride same. A bylo to samozrejme jednotne v cele ČR. Pobavily me ty "tvrde prijimacky" na "prestizni" gymnazia. Prijimaci zkousky byly opet jednotne pro vsechny stredni skoly. Matematicka cast se brala z proslavene sbirky profesora Belouna a pokud zak predem vsechny priklady propocital (coz opravdu bylo v silach osmaka, navic skoly se sbirkou pracovali), mel to v celku jiste. Navic matematika a cestina rozhodne neprekracovala osnovy poloviny osmeho rocniku, coz ted samozrejme neni, na logiku se moc nehralo, stacilo se nasprtat. Ted jsou prijimacky casto mnohem tezsi. Hendikep predrevolucnich uchazecu na gymnazia spocival v tom, ze bylo mist opravdu malo a mels jen jednu sanci.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.