| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

tuto lekci mám s maminkou už pár let za sebou, takže ti poradím svou zkušenost

maminka se mnou nemluvila tři měsíce (nejvíc, byly i kratší období, ale tím tříměsíčním to završila), neodpovídala na pozdrav, nereagovala.
já jsme si nebyla vědomá toho, že bych něco špatnýho udělala, no možná jsme projevila nějaký jiný názor, ale rozhodně jsem nebyla drzá, sprostá a nic podobnýho, takže mě to mrzelo, ale bral jsem to, že se mnou nemluví jako fakt. I když mě to hodně mrzelo.
Taky jsem přemýšlela, jak to udělat, aby se zase všechno srovnalo, kluci byli ještě malí a nerozuměli tomu, i to mi vadilo, přece jen bydlíme v jednom domě.
A tak jsem se jednoho dne nadechla a šla se "chovat normálně", protože mi bylo jasný, že její hrdost to nedovolí ukončit a že to musím být já.
Takže jsem jednoho dne i přes to všechno zavolala "ahoj, jedu na nákup, nechceš něco vzít taky?" a mamince se viditelně ulevilo a navázala,jako by se nic nestalo.
Trvalo to ještě dost dlouho, kdy jsme kolem sebe našlapovaly opatrně, ale už je to několik let a obě si dáváme pozor - je to dost diplomacie, ale už je to zase vztah, který je v pořádku

Nedávno si maminka začala s vyloženě dotěrnýma dotazama a poznámkama, co se to se mnou dělo a já jsme odmítla jí to říct, jen jsme řekla, že mi ublížilo něco, co řekla a že se o tom opravdu bavit nebudu, že jestli si všimla, už se klepu a nechci to ani vzpomínat, chci to nechat zapomenutý.
Maminka pak druhý den vypadala, že neví, jestli spolu mluvíme nebo ne, a já jsem zase, stejně jako tenkrát, byla ta první, kdo začal normálně - i když nepopírám, že se strachem, jak zareaguje ona.
Ale jako tenkrát to zase vyšlo

Moudřejší ustoupí :)

a ten druhý, když chce taky, tak se rád přidá

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.