| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Annett,

nepochybuju, že učitelé AJ, kteří sami neumí moc anglicky existují, ale řekla bych, že je to spíš výjimka, protože se vyměnily generace a teď už většinou učí mladí učitelé, kteří to opravdu vystudovali už po revoluci.

Akorát bych ráda vyvrátila ten mýtus o tom, že je potřeba na lidi jenom mluvit a mluvit a to stačí. Opravdu nestačí (možná když jsou opravdu v cizině a tím jazykem jsou obklopeni, což je úplně jiná situace a i tak tam musí být talent nebo aspoň učebnice pro samouky, aby pochopili gramatiku). Musí se jim vysvětlit gramatika, musí se naučit slovíčka, musí jazyk poslouchat a i aktivně zkoušet mluvit. Musí se taky naučit tím jazykem psát. Navíc na ZŠ je nutnost zvládnout určitou úroveň gramatiky a přes to nejede vlak, takže je jasné, že na samotnou konverzaci není moc času.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Před vložením příspěvku se musíte nejdříve přihlásit.
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.