| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

brácha nechodil do skautu ale do turistického oddílu - myslím si ale, že princip je stejný....
Většinou mývali (a jeho družinka má - teď dělá totiž vedoucího) schůzku 1x týdně, cca 1x za měsíc mají v pátek večer větší akci (je to v podstatě schůzka celého oddílu, ne jen jednotlivé družinky) nkdy i s přespáním. cca 1x-2x měsíčně víkendové výpravy, které nejsou povinné )ale je škoda, když děti nejezdí, protože třeba ve dvou se ejde těžko). Pak je 2x na jaře a 2x na podzim voda. O jarních, velikonočních a podzimních prázdninách mají delší výpravy, pak třítýdenní tábor v létě. Puťáky bývají také (v létě) a většinou rozdělené na maldší a starší děti, ale pod 10 let tam dle mého nikdo nejezdí a opět, není to povinné. před vánoci mají tradičně výpravu ke stromku dke si dávají dárky, na Mikuláše (nebo o víkendu blíuzko ěnho) mají tzv. Guláš Mikuláš, dky jezdí an lodičkách po Vltavě a jedí Guláš - docela atrakce pro turisty (mají i prám, na kterém se guláš vaří :D )
Logisticky to pro rodiče zase tak náročné není - na výpryv, tábory i puťáky jezdí oddíl po vlastní ose vlakem/autobusem, stačí dítko dopravit na sraz na nádraží/zastávku. Možná pokud by jsi byla z evsnice, tak je to horší, neb musíš dítko dopravit do města, ale ve městě je to v klidu, jen musíš u malého dítěte vstát, no ;)
Jinak osoběn si ymslím, že turistické oddíly jsou trošku uvolněněnjší než skaut, stejnokroj nosí jen výjimečně (obvykle na slavnostňáku na táboře), tak je oddíl přeci jen trochu menší a je víc akcí, kde jsou pohromadě kluci i holky )dokonce malé děti jsou ještě společně, až tak v 8 se rozdělují). brácha začal chodit někdy v 7-8 letech, moc si to užíval a myslím si,ž e mu to prospělo - otužil se, naučil se vycházet s různými dětmi a víc se osamostatnil. Zůstal v oddíle doteď, začal dělat vedoucího, což ho dost naučilo zodpovědnosti. Myslím si,že kor pro kluky jsou tyto aktivity prospěšné. Navíc je fajn, že dítě jede v létě na tábor s lidmi, které zná a ne do cizího kolektivu. BTW ty tábory jsou hodně sparťánské - v podstatě je jediným trvalým zázemím studna, jinak si vše (latríny, umývarny u potoka - žádný vodovod, týpí na přespání, kuchyň apod.) staví každý rok znovu sami.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.