| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Fascinuje mě posedlost některých lidí, kteří vyčítají některým profesím (hlavně učitelům, ale nejen), že chodí domů brzo odpoledne, že nedělají těžkou práci, jak je možný, že někdo v "pracovní době" surfuje po netu... fakt měříte práci časem, který v ní člověk stráví, a tím, jak moc se u toho "nadře"?

To mi trošku připomíná socík, kdy byla za jedinou správnou práci braná ta těžká fyzická, a kdo dělal hlavou, tak byl branej tak trochu za lenocha a příživu.

Já, když si kupuju výsledek něčí práce, tak mě vůbec nezajímá, jak moc se přitom nadřel, to je jeho věc, zajímá mě výsledek. Když mi v restauraci uvaří kuchař začátečník, tak tomu asi bude muset věnovat víc času a svojí energie, než když mi bude vařit starej matador, co to tam sype po paměti, ale to pokládám čistě za jejich věc, mě zajímá, aby to, co se mi octne na stole, bylo dobrý a kvalitní, a naprosto netrvám na tom, aby kuchař před tím strávil přípravama celou noc, když dokáže, aby to bylo dobrý a kvalitní, za patnáct minut.

To samý třeba článek do novin - chci, aby byl kvalitní, a je mi úplně fuk, jestli tím ten novinář stráví tři dny nebo půl hodiny.

Item učitelé - přijde mi na hlavu číhat, v kolik půjde učitelka domů, jestli to náhodou není dřív, než v pět, a pak nad tím sáhodlouze mutýrovat. Mě zajímá, jestli je to dobrá učitelka, naučí co má, a je lidsky kvalitní, tj. nebude se po žácích vozit, zasedávat si na ně, rozpozná příznaky počínající šikany...


Zkrátka, když je někdo schopnej a umí si svou práci udělat KVALITNĚ v jakkoli krátký době, tak si myslím, že kdo mu to vyčítá, akorát ukazuje, že sám tak schopnej není a že mu to závidí. Vypichuji to KVALITNĚ, to je pro mě nutná podmínka, NEMÁM NA MYSLI případy, že někdo pracuje míň času za tu cenu, že tu práci odfláknul a výstup je nekvalitní.

To jen na okraj, abychom se nezdržovali diskusemi o slepých uličkách typu "ale on chodí dřív proto, že té práci nevěnoval tolik času a ona pak není kvalitní" - takové případy na mysli nemám (protože zcela souhlasím s tím, že pokud není někdo schopen za ten krátký čas odvést kvalitní práci, tak si prostě nemůže dovolit věnovat se jí jen krátce), výslovně na to upozorňuji hned v úvodu, a pokud by se diskuse zvrhávala tímto směrem, tak vždycky zařvu STOP! abychom se zbytečně nevysilovali honem za falešnými zajíci ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.