| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Šmarjá, Liško, co řešíš?
Záleží na tom, jak si kdo historii vysvětlí, jak ji kdo překroutí ve svůj prospěch, co účelově zamlčí, co přidá...
Proto není Rusko demokratický stát - nikdy nebyl. Dějiny se tam upravují jak na běžícím pásu dle toho, kdo zrovna zemi ovládá.

Historie je jako právo - nezabývá se lidskými pohnutkami - emocemi. Historie má suše konstatovat, co se kdy kde odehrálo a pochopitelně emoce vzbudit může a vzbuzuje, stejně jako následné diskuse a polemiky (pokud je to povoleno)
Historie také uvažuje v souvislostech a nevidí černobíle (i Karel IV. dělal prasárny, i Hitler dělal dobré věci) a nesoudí. To už nechá na každém.
Historie nezná KDYBY (kdyby dal Lenin na Cimirmanovu radu, kde by mohlo dnes Rusko být...)
atd.

Bavit se o detailech sice můžeme (Mašíni, Lenin, Přemyslovci...), ale celkově jde o to, že nesvobodná země, která nikdy nepoznala demokracii, nemůže mít v učebnicích dějepisu všechno a nemůže tam mít pravdu, protože je tam zakázáno diskutovat o mnohých "historických dogmatech" a sporná témata (padouch nebo hrdina?) vedou lidi k tomu, aby mysleli nebo si nedejbože utvořili názor, což nikdo samozřejmě nepotřebuje.

Proč asi komouši vždycky sejmuli elitu a inteligenci?
Proč dodnes jeví tendence povyšovat přírodovědné obory nad humanitní a nesnáší intouše? (pomíjím ovšem ideální původ a vzdělání - co nejnižší, kde se přemýšlí nejméně a lze nejvíce manipulovat).

A když pořád mluvíš o tom Leninovi:

Ty si nemyslíš, že to bylo odporné, syfylitické, sadistické monstrum, které, ožralé mocí a vodkou, zlikvidovalo veškerou naději, že by se Rusko ubíralo lidským směrem?

Ty si nemyslíš, že to byl altruistický vůdce, který s těžkým srdcem a slzou v oku musel dělat i těžká rozhodnutí pro budoucnost své vlasti? Ano, byly tam chyby, ale poučili se z nich?

Ty si nemyslíš, že to byl prostě průměrný Rus s velkými ambicemi, kterého ve snu nenapadlo, jestli při kácení lesa nebudou lítat třísky, protože orientální vztah k lidskému životu, lhostejno zda dětskému, kojeneckému nebo dospělému, je tam takový, že o tom nikdo nepřemýšlí?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.