Jinak tedy nároky a pravidla příspěvku na stravu nebo stravenky není nijak zákonně upraven, pouze existují pravidla jeho daňové uznatelnosti pokud se jej zaměstnavatel rozhodne poskytovat. Či-li pravidla proto kolik a kdy si budou zaměstnanci za obědy platit je zcela na rozhodnutí zaměstnavatele, který to obvykle má sepsané v nějaké směrnici. U velkých firem to obvykle vyjednají odbory a je to součást kolektivní smlouvy.
Praxe je obvykle taková že to co přispívá a za jakých podmínek zaměstnavatel kopíruje daňovou uznatelnost, poněvadž jinak by s tím byl trochu víc starostí a především to nejde dát nákladů. A teď si nejde jistá zda se to nemusí danit na straně zaměstnance jako příjem - tedy v případě stravenek, u toho stravovacího zařízení je to tuším osvobozeno.
Ale jsou firmy, obvykle menší, kde zaměstnanci za stravenky nic nedoplácí, třeba u nás to tak máme.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.