| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mně teda přijde uhozený mít pravidlo někomu volat "nuceně", a ještě ke všemu 2x týdně. A to i kdyby vztahy byly výborný. A to i kdyby to byli tvoji rodiče.
Fakt nemyslím že jsi "povinna" volat tchyni dle nějakého harmonogramu.

Jako napsat si do kalendáře dnes je čtvrtek, musím v pět volat tchyni ? A o čem se budete bavit? To ti taky manžel sepsal, nějaký bodový harmonogram ? ~t~~t~

Můj osobní názor že matka ho prudí že o ní nemáte zájem, tak si ona vynucuje tohleto volání a chlap to hodil na tebe, nebo je také možné že ona chce přes něj k tomu donutit tebe.
Neustupovala bych tomuto nátlaku, manžel ať volá své matce jak často uzná za vhodné a ty jí volej jak často uznáš za vhodné ty. Nechápu jak tohle někdo může se snažit někomu "nařídit".

Já bych to snad chápala kdy by to člověk dělal takto řízeně třeba u své hodné hodně staré babičky, která bydlí daleko a kterou tím člověk defacto kontroluje zda je v pořádku a něco nepotřebuje apod., protože sama by si třeba neřekla. Ale asi na základě vztahu k ní a ne "nařízeně povinně".

Příbuzným volám tehdy když jim mám potřebu něco říct, potřebuji se na něčem domluvit apod.
S mými rodiči jsem v kontaktu momentálně často, ale spíš osobně. Volám když mně to napadne, když si něco domlouváme, něco se chci zeptat. Ale fakt si nedovedu si představit že bych jim volala podle diáře.
A stejně tak si nedovedu představit že bych jednou nutila své děti že mi MUSÍ volat, a ještě k tomu pravidelně 2x týdně. Prostě buď budou chtít zavolat, nebo ne, tak vynucený zájem je prostě tak nějak protivný. A vynucující osobu bych řekla ještě více zprotivuje.

Vydírání a nucení mne do něčeho nemám ráda. Takže byla bych ochotna občas zavolat tchyni kterou zrovna nemusím, a povědět třeba jak se mají děti. Nebyla bych ochotna volat vůbec pokud by mne někdo nutil tímto způsobem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.