Přidat odpověď
Monty, to nemyslíš vážně. Pokud mi bude někdo kouřit pod nos, na kvalitu ovzduší, které dýchám, to má sakra vliv. Když už začalas s tapetováním, teď je řada na mě:
Vlivu pasivního kouření na zdraví se začala věnovat pozornost až v 80. letech minulého století. Dnes již víme, že je příčinou 79 000 úmrtí v Evropě každý rok. V České republice na následky pasivního kouření každoročně zemře 3 500 lidí.
Pasivnímu kouření se člověk vystavuje, dýchá-li kouř, který kuřák vypouští. Může to být na autobusové zastávce, v restauraci, na pracovišti ... Kuřák dýchá přes filtr, kdežto nekuřák žádnou ochranu nemá. Nachází-li se tedy s kuřákem v malé místnosti, dostává plnou dávku.
Pasivní kouření může být příčinou mnoha onemocnění již při malé dávce vdechnutého cigaretového dýmu. Dnešní studie dokazují, že pasivní kouření zvyšuje riziko srdečních chorob o 30 % a že z 80-90 % má stejně negativní vliv na naše tepny jako aktivní kouření u chronického kuřáka.
Vlády mnoha zemí se tak pomocí zákazů kouření na veřejných prostranstvích snaží chránit zdraví nekuřáků. Společnost takovéto zákony ovšem často vnímá jako omezování svobody kuřáků. Jsou ale kuřáci skutečně svobodní? Ne. Jejich svobodu potlačuje závislost. Závislost, která je nutí sahat pravidelně po cigaretě a poškozovat tak nejenom své zdraví, ale často také zdraví jejich blízkých – nekuřáků.
http://www.ordinace.cz/clanek/pasivni-koureni-je-temer-stejne-nebezpecne-jako-aktivni-odvykani/
Předchozí