| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mamko Moniko,
na zkrácený úvazek máš podle zákona samozřejmě nárok, pokud máš děti ve věku do 15ti let- což máš, a pokud to provoz umožňuje - což by u kancelářské práce také neměl být problém. Pořád se divím, že o tom moc ženských neví, nebo si to nevygůglí.
Druhá věc je ta, že chtít hned po tříměsíční lhůtě přejít na zkrácený úvazek vypadá taky blbě.
Já jsem dělala po první mateřský rok na plný úvazek v kanclu od 9 do 18, museli jsme dodržovat hodinovou pauzu na oběd. Byla jsem ráda, že mám novou práci (před mateřskou jsem pracovala na lodi) a tak jsem do toho šla s tím, že to nějak dáme. Dovolili mi nakonec dělat od 8.30 do 17.30, v 18.hod jsem byla doma a přebrala malou od manžela, který odcházel na noční do práce. Ten naopak zase odpoledne vyzvedával ze školky. Já jsem zase o polední pauze běhala na nákupy a táhla do kanclu tašky s jídlem. Táhli jsme to takhle rok, ale jenom díky tomu, že jsem věděla, že chci další dítě a budu mít celkem dobrou mateřskou.
Po další mateřské jsem se ale vrátila už s tím, že chci zkrácený úvazek a věděla jsem, že mám na to právo. Nikdo nic nenamítal, ještě se ptali, jestli chci dělat třeba 3 dny v týdnu, nebo naopak každý den méně hodin. Vybrala jsem si 6ti hodinový úvazek a tím pádem si podle zákona nemusím brát pauzu na oběd. Také se nám změnila práce na klouzavku, takže můžu přijít a odejít jak mi to vyjde. Většinou dělám od 8.30 do 14.30
Co se týče vyzvedávání dětí, střídáme se s manželem. Já jdu z práce pokaždé nejdřív nakoupit, takže vyzvedávám až mezi 15.30-16 hodinou. V pátek jdu z práce dřív, ale vezu dceru na tancování, pak udělám velký nákup a do školky pro syna se dostanu kolem 16.15 hodin. Většinou je tam mezi posledními. Školka je do 17.hodin. A tohle mi hlava nebere. Dělám na 6 hodin a stejně tam po 16. hodině ve školce skoro nikdo není. To dělají všechny ženský z domova, nebo jsou na mateřské, mají hlídací babičky? Vypadá to, že ano ~n~

Ještě jsem chtěla dodat, že se k nám vrátila kolegyně po 6 roční mateřské na plný úvazek. Až ode mě se dozvěděla, že má právo na zkrácený úvazek a už to má i domluvené. Od léta bude dělat na 6 hodin. Samozřejmě jiná situace je nastoupit někam jako nová, u pohovoru říct třeba "hlídání mám" a pod. a po 3 měsících chtít zkrátit úvazek. Asi bych to vydržela delší dobu a pak teprve zkusila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.