Tohle není tak úplně pravda - tedy podstatné je co máte v zástavní smlouvě. V poslední době tam opravdu některé banky začaly dávat formulace, který případný převod omezují na jejich či znemožňují. Ale není to pravidlo. A dřív se to v těch zástavních smlouvách nebývalo vůbec, nějaké tedy omezení.
Čili katastr bez problému nemovitost převede, jen musí v té smlouvě /darovací,kupní/ být top zástavní právo uvedeno, že je s tím nabyvatel seznámen. Normálně jsme v rodině převáděli (dokonce několikrát) nemovitost se zástavou na kterou je hypotéka. Já také převáděla - v rámci rozvodu - nemovitost na sebe. Souhlas banky jsme k tomu nepotřebovali. Myslím je jen v zást.smlouvě obvykle jen povinnost je informovat. Já pak posléze tedy na sebe převedla i hypotéku, a vyvázala z ní býv.manžela, to už samozřejmě banka souhlasit musela.
Ono by bylo lepší aby alespoň tyto formulace vám zkontroloval právník nebo notář.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.