Přidat odpověď
V nesoukromé může předpokládám dát vysoké osobní ohodnocení s tím, že dotyčný je odborník a velký přínos pro danou práci. Jak ohodnotíš, že když mají 2 lidi tabulkový plat stejný a jeden má osobní vysoké a druhý nízké, že ten první to má nezaslouženě? Kdyby to bylo hodně frapantní (šéfova milenka, která by skoro nechodila do práce), tak by se to dalo, ale pokud jsou to dva lidi, kteří oba pracujou, tak by se to podle mě dokazovalo poměrně obtížně, že ten jeden si to vyšší ohodnocení nezaslouží.
Čím větší firma, tím větší by měla být přísnost a přesnost i při hodnocení.
Čím větší firma, tím větší povinnost mít na to metriky. U truhláře čekám, že u soudu kdyžtak řekne: To víte, tady Franta maká, dělá přesčasy, je-li to potřeba (musí doložit), a je prostě lepší. A tak má o 25% víc. U firmy s 50 zaměstnanci čekám, že už bude nějaké jednoduché hodnocení, tabulka pozic a platů atd. U korporace bude složitý propracovaný systém:
Naši šéfové mají odměny v rukou jen sotva z 50% a to ještě musí psát hodnocení na každého. K tomu se zohledňuje cca 6 závazků, které každý na rok má mít, hodnocení od vedoucích projektů, od kolegů a od podřízených. V druhé půlce se bere specifické KPI k pozici: vyfakturované hodiny, prodej, příjmy, výsledek hodnocení spokojenosti od zákazníků, partnerů a ZAMĚSTNANCŮ. To už spočítá automat a vypadne odměna.
Předchozí