Přidat odpověď
Nezlob se že to tak řeknu, ale tví "rádci" tomu asi moc nerozumí.
Masiv je masiv. To zda začne něco na nábytku "vrzat" souvisí s kvalitou zpracování, tedy řemeslníkem či firmou, nikoliv s materiálem ze kterého je to vyrobeno, a ale s kvalitou spojů. Masiv jako takový fakt nevrže :) A jen pro přesnost, většinou je to dýha, nikoliv celomasiv.
Spíš bych měla obavy když už že se dříve "rozvrzá" laminový nábytek, vzhledem k tomu, že bývá obvykle o nejlevnější, tudíž často to zpracování není nic moc. Ale to samozřejmě nelze předjímat, záleží prostě co a kde si koupíš.
Masiv pracuje, dýha méně, celomasiv více. Ale projevuje se to zejména ve vlhkém prostředí, či-li osobně bych se zdráhala mít asi celomasivní kuchyň, ale jinde klidně cokoliv. Ale na posteli tam fakt žádné změny nebudou, notabene tam žádné velké plochy masivu stejně nejsou.
Že je masiv měkký se také nedá říct, záleží na dřevině. Ale je fakt že obvykle se dětský nábytek dělá ze smrk, který měkký je. No tak může to trochu víc "trpět". To ale rohy lamina taky.
Lamino vnímám spíš jako ekonomičtější řešení, třeba pro dětský nábytek, kdy některé děti ho třeba i poničí, jako proč ne, ale vrzání tedy není argument.
Co se týče zdravotních hledisek, tak masiv je lepší, ale taky zas záleží na tom jaké jsou tam laky apod. Příliš levné ve mně vzbuzuje podezření z čeho to je vyrobeno.
Řekla bych že ještě dost podstatný faktor je kvalitní rošt a matrace.
Mám pro děti postele z buku. Pro sebe olši. Ničím netrpí, nevržou, jsou stále v pořádku, pevné, stabilní. Taky mám doma nábytek z lamina, vyrobený kvalitně, kvalitní pojezdy, taky nevrže a vypadá dobře. Ale na ty postele taky pocitově volím spíš dřevo.
Předchozí