| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Žženo,
tak možná máš těch mimořádných výdajů míň - ostatně, tvůj syn je prvňák, ono uvidíš sama časem, kolik mimořádných výdajů je spojeno jen se školní docházkou. ~;)
Zrovna včera jsem zjistila, že syn nemá věci na tělocvik, protože ty loňské už jaksi neoblékne. Podotýkám, že rozhodně není metrosexuál a bez keců nosí trička a mikiny po manželovi; dokud z nich nevyrostl, tak nosil moje tenisky i sandály (bohužel já mám nohu vel. 38 a už mi neroste, on má aktuálně 42). Vloni dostali na Vánoce od školy poukaz na nákup ve sportovních potřebách, tak jsme za to koupili boty. Taková bota vydrží puberťákovi zhruba šest měsíců, než je mu malá. Jedny boty musí mít na nošení venku a do školy na tělocvik dvoje, do tělocvičny a na hřiště - což myslím bojkotuje a má jedny na oboje, ale je otázka času, kdy si toho učitel všimne. Když mu bylo šest, sedm let, mohl nosit zimní bundu dva nebo tři roky. Teď je to záležitost jedné sezóny. Minimálně jednou za měsíc se něco platí do školy - škola v přírodě, divadlo, exkurze, výlet. V prosinci jede na lyžák. Kroužky, učebnice, sešity, výtvarné potřeby apod. - další náklady. Vždycky něco dojde nebo se ztratí. Kružítko jsem jeden rok kupovala minimálně 3x.
Spotřeba jídla = obrovská. Když jsme u těch akcí, můžu mít stokrát zadarmo vstup, ale puberťák čtyři hodiny bez jídla na fesťáku nevydrží a svačinka s sebou ho neuspokojí. Posledně splivnul dvě polívky, jednu kukuřici a ještě něco, už ani nevím, co to bylo, plus pití. K tomu si dají dospělí pár piv a jsi zhruba na pětistovce. A tak je to na KAŽDÉ akci - "já mám děsnej hlad..." zhruba po dvou hodinách.
Aby bylo jasno, já si nestěžuju, že živoříme, jen se snažím popsat realitu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.